bolak

Dají se někde sehnat nějaké gumové nepromokavé kalhoty, na přebrodění řeky?

Něco lehkého, co by se vešlo do batohu, a jen by se to v případě potřeby natáhlo na kalhoty, a bylo by možné přebrodit cca 10m širokou a 1m hlubokou řeku? Potřebuju to na jedno místo, které je přes řeku vzdušnou čarou asi 200m, ale nejbližší most je až 3km, takže místo 2 minut to vyjde pěšky na hodinu.

Loď je drahá a navíc by mi ji někdo ukradl, nafukovací člun je strašně těžký, bylo by nutné ho nafukovat a vyfukovat a navíc by se mi nevešel do ruksaku. Přemýšlel jsem i o voru z petlahví, ale asi s tím bude dost práce, a nejspíš by mi ho taky někdo ukrad nebo propích. Nebo je ještě nějaká jiná možnost?

Nejlepší odpověď
Klaproth

V každém Army- shopu prodávají atombordel, ten by mohl vyhovovat.

Další odpovědi
ReHu

Lehkého nevím. Ty rybářské jsou spojené s holinkama.

suaeda

Pokud mohu doporučit tak se obrátit na nějaké rybářské potřeby. Kamarádi takové speciály nazývají prostě: „kalhoty prsačky“
https://www.go­ogle.cz/search?q=kal­hoty+prsa%C4%8­Dky&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=jX1wVaPMH4S1sQGE­i4GIDw&ved=0CCcQs­AQ&biw=1883&bih=902

Doplňuji:
Lehké to moc není. Samozřejmě lze také použít součást oděvu PIO (protichemická ochrana jednotlivce) tzv. atombordel, ale přezůvky chrání jen do poloviny stehen.

Dochy

Problém je, že tam musí být nějaké pevné boty (holínky). Pokud by to bylo jen z tenkého igelitu, po prvních krocích se to pod nohama rozerve a pak už by to sloužilo pouze jako pomůcka pro rychlé utopení majitele…
Proto bude problém aby to bylo nějak výrazně lehké.

A bacha. Pokud to chcete na brodění řeky, je poměrně lehké se nechat porazit proudem, nebo podlehnout závrati. pak opět ten oblek bude spíše hrozbou než pomocí.