Avatar uživatele
bolak

Dají se někde sehnat nějaké gumové nepromokavé kalhoty, na přebrodění řeky?

Něco lehkého, co by se vešlo do batohu, a jen by se to v případě potřeby natáhlo na kalhoty, a bylo by možné přebrodit cca 10m širokou a 1m hlubokou řeku? Potřebuju to na jedno místo, které je přes řeku vzdušnou čarou asi 200m, ale nejbližší most je až 3km, takže místo 2 minut to vyjde pěšky na hodinu.

Loď je drahá a navíc by mi ji někdo ukradl, nafukovací člun je strašně těžký, bylo by nutné ho nafukovat a vyfukovat a navíc by se mi nevešel do ruksaku. Přemýšlel jsem i o voru z petlahví, ale asi s tím bude dost práce, a nejspíš by mi ho taky někdo ukrad nebo propích. Nebo je ještě nějaká jiná možnost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3241 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

V každém Army- shopu prodávají atombordel, ten by mohl vyhovovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Lehkého nevím. Ty rybářské jsou spojené s holinkama.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Pokud mohu doporučit tak se obrátit na nějaké rybářské potřeby. Kamarádi takové speciály nazývají prostě: „kalhoty prsačky“
https://www.go­ogle.cz/search?q=kal­hoty+prsa%C4%8­Dky&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=jX1wVaPMH4S1sQGE­i4GIDw&ved=0CCcQs­AQ&biw=1883&bih=902

Doplňuji:
Lehké to moc není. Samozřejmě lze také použít součást oděvu PIO (protichemická ochrana jednotlivce) tzv. atombordel, ale přezůvky chrání jen do poloviny stehen.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Problém je, že tam musí být nějaké pevné boty (holínky). Pokud by to bylo jen z tenkého igelitu, po prvních krocích se to pod nohama rozerve a pak už by to sloužilo pouze jako pomůcka pro rychlé utopení majitele…
Proto bude problém aby to bylo nějak výrazně lehké.

A bacha. Pokud to chcete na brodění řeky, je poměrně lehké se nechat porazit proudem, nebo podlehnout závrati. pak opět ten oblek bude spíše hrozbou než pomocí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek