Mapel

Tak ten odkaz je na hafo vypínačů, nebo myslíš 3553–93289H?
Obecně řečeno v modulovém systému ABB se klapky běžně prodávají mimo řadu Classic.
Uvedený typ 3553–93289H se vyrábí už jen v provedení 3553–93289H3 a klapky se nechají sehad někde v zapomenutých zásobách, kdy se dodávaly ještě samostatně. Nově se už samostatně nedodávají.

Další odpovědi
elektrikář

Dají se koupit klapky s čočkou pro doutnavku.
Doplňuji:
Zeptej se v nějakém elektro velkoobchodě.

cochee

Je zajímavé, že u nás doma se vždy pos…e ta funkční část vypínače, obvykle praskne některá z odpružených částí. Takže se nám doma hromadí rámečky a klapky po kanibalizaci strojků…

Pájo

To >Mapel< Ano, myslím „vypínač s doutnavkou 3553–93289 H3 ŘAZ.“

Mapel

Řazení u tohoto typu je 1/0So. Oficální název Ovládač zapínací s orientační doutnavkou. Ale klapku už samostatně nedodávají. Jsou to nejlevnější typy a je zájem prodádat luxusnější řady. Uvedenému typu odpovídá SWING, kdy se od minulého roku opět prodává klapka se strojkem a samostatně rámeček. Potom přejít na Tango, kde strojek je 3559-A01345, klapka 3558A-A00620H a rámeček jednoduchý 3901A-B10H. To je prosazovaný výrobek ABB a tudíž se nechá koupit po částech.