Zlatý

Dají se někde na disku najít stránky uložené v záložkách?

Z Opery, Chromu a Firefoxu? Nepiště mi sem že je mám exportovat do html nebo kamsi, to je mi k ničemu. Mám v novém počítači připojenej disk ze starého pc, který jsem měl jako systémový, a potřebuju z toho nějak vydolovat záložky (www adresy z nich), které jsem měl uložené na starém počítači v těhlech třech prohlížečích.

Takže teoreticky potřebuju jen vědět, pokud se adresy těch záložek zapisují do nějakého čitelného souboru jako text, tak kam přesně.

Odpovědi:

Bronzový

Firefox čitelný soubor nemá. Musí se externě napsat script který jej dokáže rozparsovat. Jedná se o JavaScriptový soubor s názvem user.js který obsahuje veškeré nastavení a záložky.

Stříbrný

ad Firefox: Už jsem to dělal několikrát. Standardně jsou záložky uloženy v souboru .json . Ten se dá naimportovat do jiného Firefoxu, ale tam nahradí veškeré záložky z tamního .json souboru. Když ale provedeme zálohování nikoliv do .json , ale do .html, pak import .html záložek nenahradí původní .json , ale přidá se k němu. (To zase může znamenat existenci duplicitních, shodných, záložek). Takže já bych na novém Firefoxu zazálohoval záložky (.json), pak bych importoval staré záložky (.json) a hned je vyexportoval do html, dále import původních nových záložek (.json) a nakonec import html záložek. Trošku krkolomné, ale nemusím se v tom hrabat ručně. Myslím, že mít to v záložkách je pohodlnější, než mít texťák s hromadou linků. A nyní mám nainstalovaný doplněk Xmarks, takže záložky mám někde "na coudu" - to se mi nelíbí, protože cloud nesnáším z důvodu ztráty soukromí, ale zacloudované záložky ještě překousnu. Kdyby mi totálně lehl harddisk, tak na novém windows a FF nainstaluju ještě Xmarks a záložky si stáhnu z netu.

Ad MSIE: Pokud jde o MSIE, stačí překopírovat obsah staré složky Favorites nebo Oblíbené do nové.

Stříbrný

Opera čitelný soubor má... [USER]/data aplikací/opera/bookmarks.adr
(nebo tak nějak)

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

I564: a ostatní prohlížeče?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.