MirKop

Dají se někde koupit čtvercové papíry na origami ?

Doplňuji:
Ne není, jenom mě zajímá, jestli se to dá někde koupit hotové

Nejlepší odpověď
Alesh

To je fakt velký problém si zastřihnout klasickou A4 nebo A3.
Doplňuji:
no, asi jde, ale buďto ti nebude vyhovovat rozměr nebo, a to spíš, to bude stát 10× tolik co obyč A4, protože prostě za atyp se platí. To víš, firma, co to vyrábí, musí najmout týpka, co to bude stříhat z těch A4, zaplatit daně, zdravotní a sociální za něj… 🙂

Další odpovědi
Lamalam

V každém knihařství ti papíry nařežou na požadovaný formát.

rigormortis

Normální papír do tiskárny není na origami příliš vhodný, má vysokou gramáž a špatný lom.
Navíc na přesné zastřižení A4 na čtverec budeš potřebovat řezačku a dost času (odchylka pod 0,5mm už jde při skládání dost poznat…uletí vám protilehlé rohy).
Eshopů je dost a často je mají i v uměleckých potřebách.
http://www.sev­t.cz/produkt/o­rigami-papir-barevny-70g-m2-20-x-20-cm-100-archu-41934900/

Conchus

Zkus www.origami.cz

melanie

Možná že v lepším papírnictví nebo v obchodě s výtvarnými potřebami nebo hledej na internetu. Klasický papír je na toto naprd. Podle mně je zastřihování na čtverec zbytečně pracné.

Chenda.

Hezký den. My máme doma rádi výtvarné potřeby e shop který má kamenný obchod v Praze, a tam se dá koupit opravdu vše. Myslím že by ti určitě vyhověli, protože nabídku papírů a archů mají opravdu pestrou https://www.vyt­varne-potreby.eu/ Jinak my origami taky skládáme doma s dětma, a většinou si vystačíme tedy s jakýmkoliv papírem který si zasřihneme podle potřeby. Ale nejsmě nějací extra znalci, je možná pravda že pro pokročilejší tvoření potřebujete vybavení důmyslnější :))