Sarrow

Dají se naše pocity lépe vyjádřit hudbou nebo slovy?

Nejlepší odpověď
annas

Hudba obohacuje člověka bez ohledu na věk ..někdy stačí jen kousek melodie, slova, která zní v uších…

Hudba může často vyvolat pocity, které nelze vyjádřit slovy. Tudíž její poslech či aktivně provozovaná hudba ovlivňuje různé emoce, dojímá, způsobuje radost, pomáhá relaxovat …

Působí na srdce i na duši, vždyť hovoří „mezinárodním“ jazykem… kdo chce, tak mu rozumí. … navíc si může každý vybrat, co se mu líbí …

I když krásně napsaná slova dovedou člověka rovněž chytit za srdce i pohladit na duši… záleží na okolnostech..

Každý je jiný, každému vyhovuje něco jiného … někoho ovlivní hlas, jiného slova, další své pocity vyjádří hudbou…

Občas je mlčení nejlepší odpovědí …

Další odpovědi
www

Dobrý hudební skladatel dokáže svoje pocity vyjádřit i hudbou. Ovšem bez záruky, že každý posluchač jeho pocity dokonale pochopí.
Vyjádření slovem je však mnohem a mnohem přesnější pro všechny, neboť slovo (popis) je základem každé informace i té nejsložitější !
Doplňuji:
Dovolím si proto nesouhlasit s odpovědí pí. annas (bez doplnění), slovo je podle mne přesnější, pocity vyjádří lépe.

anonym

Protože dotaz nezní, jak naše pocity ovlivňuje hudba, ale zda se naše pocity dají vyjádřit lépe slovy nebo hudbou, tak si dovolím na rozdíl od annas reagovat na položenou otázku:
tvůrčí člověk se může lépe vyjádřit svým dílem, než slovy. Kdyby tomu tak nebylo, tak by nejspíše nevznikly nádherné obrazy, úžasné sochy, fotografie, které mají duši a souhrnně veškerá umělecká díla. Zdaleka se nejedná pouze o díla hudební, nebo o literární. Všeobecně platí, že mistr svého oboru se dokáže nejlépe vyjádřit svým dílem. Krása je v tolika oblastech našeho života, že stačí si jí všimnout a vnímat ji. Někdy není zapotřebí ji vyjadřovat nebo popisovat, stačí na ni poukázat, aby si jí dokázali všimnout i jiní lidé.

nonnel

Já bych se přikláněl k psanému slovu, ale hudba a jiná umělecká díla překonávají jazykové bariéry. Takže, když je špatný překlad psaného slova, tak i tu nejkrásnější knížku nelze docenit.

Kelt

Toto nejde jednoznačně odpovědět. Poslechni si nějakou melodii a můžeš se dát do tance, nebo do zpěvu- je ti tedy lépe a slyšíš něco jiného a cítíš se mizerně a snažíš se zdroj hudby odstranit. To je u každého člověka individuální. Někomu se líbí moderní hudba, jinému beat, rock , atd. Ale když si zabroukáš nějakou oblíbenou melodii, budeš se hned cítit lépe.
Slova mají také velký vliv na pocity. Uvedu konkrétní příklad. Někdo se tě zeptá, kdy byla bitva u Slavkova. a ty nevíš, že byla v roce 1805, ale řekneš jiné datum třeba 1800, tak si představ, jak budeš reagovat na tyto situace.
Mýlíš se , nějak budeš reagovat, budeš mít určité pocity.
Říkáš to špatně, – budeš reagovat jinak.
Lžeš, jsi lhář – to tě asi naštve, budeš reagovat trochu jinak, asi se tě to emocionálně dotkne.
Navíc nezapomeň, že nezáleží na tom, co se říká, ale jak se to říká.
Když Ti někdo řekne, Já jsem tvůj kamarád a nedívá se ti do očí, ale do země a neříká to moc přesvědčivě, tak budeš mít jiné pocity, než v situaci, kdy Ti někdo upřímně hledí do očí a přesvědčivě říká, stejnou větu, tak asi budeš mít jiné pocity než v předcházejícím případě.

anonym

Napsala jsem, že občas je mlčení nejlepší odpovědí.
Sice nechápu proč, ale odpověď byla smazána. Není tu někdo, kdo by byl schopen mi vysvětlit čím tato odpověď porušuje pravidla? Admin mlčí.