zjentek

Dají se koupit výrobky ze smaltovaný mědi?

..kdybych si chtěl koupit měděný smaltovaný dřez, lavor pro fanynku a nebo třeba tvarově klasickou vanu?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Vanu nebo umyvadlo se smaltované mědi jsem nikdy neviděl. Smaltuje se obvykle ocel nebo litina. Měď je hezká sama o sobě a smaltem bych jí nevylepšoval.

Další odpovědi
gecco

  1. no – dělají se třeba smaltované litinové vany opláštěné mědí (určitě by ti udělali i minivanu pro Fanynku) – ale počítej, že to bude „ranec“…
  2. pak si můžeš nechat vyrobit přímo měděnou vanu a tu nechat smaltovat (vně či zvenčí), měď smaltovat lze – ale to ten „ranec“ ještě vynásob…

___
Akorát u té měděné bych se docela bál dvou vlastností mědi

  1. je měkká a smalt téměř nepruží (takže by musela být fakt masivní)
  2. má výrazně vyšší tepenou roztažnost, než ocel (a smalt fakt není pružnej)

😉
_____________­_____________________
Jo – neuvedl jsem odkaz – http://www.ceske-vany.cz/zbozi-24956/recor-eiffel-volne-stojici-vana/24956 …
😉