Zlatý

Dají se ještě teď sbírat v lese žaludy, kdybych měl kupce, a nebo už jsou dávno v háji, zmrzlý, plesnivý či tak něco?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na tom,kde se les nachází.
V této roční době bych prováděl sběr v Řecku,na jihu Španělska,Francie - dalo by se říct,že čím víc na jih,tím lépe.
Zas to s jihem nepřepískni,mohlo by se stát,že "tam" ještě žádné žaludy nejsou.
To bys byl v háji.

Další odpovědi:

Stříbrný

Zmzrlé určitě nebudou. Spíš už budou spapané od prasátek.

Zlatý

Sežeň si nejdříve kupce, ten ti poví vše podstatné. Jinak to totiž nemá smysl. ;-)
P.S: žaludy vydrží většinou celou zimu, bez toho by nemohla probíhat přirozená obnova lesa.

Bronzový

Žaludy v lese pořád jsou.. Denně chodím na místo, kde je jich po kotníky a všude samé veverky.. Nikdy mě nenapadlo sbírat je a prodat.. :D Ani kaštany ještě nejsou plesnivé.. Teda aspoň jsem si nevšimla..

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

www: no já už právě kupce mám, ale psal jsem mu někdy v září a ozval se mi až dnes, a protože vím že žaludy se vykupují v říjnu, tak nevím jestli už na ně není teď pozdě, jestli už zevnitř nejsou nějaký trouchnivý nebo tak něco, v týhle době kdy už je v noci pod nulou, proto se ptám...zajímá mě stav v ČR

Džanička: my jsme je sbírali na základní škole za 3 koruny za kilo :) a nějak jsem si na to letos vzpomněl

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.