Tlaky

Dají se brousit keramické nože?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dají speciálním brouskem a nejlépe odborníkem i keramika se ztupí.Ty nože také museli nějak nabrousit.
Doplňuji:
http://www.ke­ramicke-noze-akce.info/brouseni-keramickych-nozu.html

Další odpovědi
Rocky

Mám známého, co sbírá nože více jak 35let a všechny studuje a dělá na nich i pokusy a zkoušky.
Loni jsme dělali zkoušky a vše ohledně keramického nože.
Aby tento nůž dobře krájel a fungoval jak má a udávají to i výrobci, tak se může jen krájet, nesmí se sním stírat nic z prkénka jak klasickým nožem.
Pokud se sním bude jen krájet, jak má tak se nikdy nebrousi.
Ale pokud ho někdo bude broucit, akorát ho uplně zniči.

tom004

Souhlasím s odpovědí od „Rocky“,protože v popisu je,že jsou nože broušeny laserovou technikou, a při správném používání se nebrousí.