bedunka

Dají se abnormálně zvětšená játra léčbou zase zmenšit?

Jsem těžkej diabetik a absolutně nepiji ani o silvestru.Zjis­tili mi velmi zvětšená játra a jaterní testy jsou v normálu.Dají se zase zmenšit nebo budu už stále vypadat jak před porodem?

Odpovědi
marci1

Lékař by Vám měl naordinovat léčbu : dietu, popř. léky. S vyloučením alkoholu to máte lehké, dle Vaše sdělení, že ho nepijete. Velmi omezit tuky, konzumoval převážně tuky z ryb. Dále omezit tučná a smažená jídla. Dobré je konzumovat červenou řepu, mrkev, jablka. Jako lék působí na játra ostropestřec mariánský.

Zdroj: http://prizna­ky.vitalion.cz/zvet­seni-jater/

Hakunamatata

Záleží jen na tobě. Příznakem nemoci nám tělo dává najevo, že ho pěkně štve něco co děláme či jsme dělali. To, že si budeš léčit játra ještě nutně neznamená, že je vyléčíš. Někdy je problém v zanešeném organismu a pak játra nestíhají. Nicméně k játrům mohu doporučit očistu jater epsomskou solí a ostropestřec (ale pozor, ne žádné čaje, ale pěkně chroupat po hrstech), či ještě lépe větší množství ostropestřecové kašičky, to je pak síla…přímo nadpozemská.