NoNamer

Dá se zrušit sociální pojištění? Co z toho bude plynout pro mě?

Nejlepší odpověď
Drap

Je zbytečné - zrušit

Celá anketa je zmatená. Sociální pojištění se zrušit nedá. Musíš ho platit, nebo někdo za tebe. Jiná možnost neni.

Další odpovědi
bolak

Nevím co je lepší

Přestaň chodit do práce a platit ho nemusíš :) Stačí se přihlásit jako osoba bez zdanitelných příjmů, a nebo dělat jen na dohodu.

anonym

Nevím co je lepší

Jako zaměstnanec je nezrušíš, jako OSVČ odvádíš aspoň minimální částku. Jedině nedělat nebo různé dohody. Má to ale dopad na výpočet důchodu. Pak se nediv, když budeš brát pragma faulo (film Léto s kovbojem napoví).

ivzez

Určitě nerušit!

Doplňuji:
Sociální pojištění je povinné pro zaměstnance a pro OSVČ.
Tyto dvě kategorie sociální pojištění zrušit nemohou.

Pro nikoho dalšího není povinné
a nelze se k němu ani dobrovolně přihlásit.

Pokud někdo nespadá ani do jedné z obou kategorií,
může se dbrovolně přihlásit pouze k důchodovému
pojištění (letos 1.817 Kč měsíčně).

I kdyby byla možnost se z tohoto pojištění odhlásit,
nedoporučovala bych to. Nejde jenom o starobní
důchody, ale i o invalidní a pozůstalostní.