bolak

Dá se zřídit P.O.BOX jen na týden?

Případně na jakou nejkratší dobu by to šlo, že bych si tam nechal od vás všech poslat medový perníčky..
Doplňuji:
Dědvševěd: v diskuzi jsou další podotázky..

Nejlepší odpověď
anonym

Ano i ne.
Poštovní přihrádku lze na poště sjednat na základě smlouvy. Za přihrádku je účtován poplatek ve výši 120,–Kč/měsíc u obcí 10tis. obyvatel. Výpovědní lhůta je 30 dní. Tudíž pronajmout a využívat bys ji sice mohl jen týden, ale smluvně by to bylo na dva měsíce.
Proč na dva? Protože 1. v měsíci uzavřeš a dáš výpověď, ta počíná běžet následující měsíc, tedy druhý měsíc a na konci druhého skončí. Zaplatíš tedy 2×měsíční částku.
Doplňuji:
Nejlevnější taxa je100/měsíc + DPH, tedy 120,–Kč včetně DPH. Ano je lepší si zřídit v menším městě ±10.000 obyvatel.
Na velikosti schránky nezáleží, je to prostě malá skříňka. Pokud ti dojde něco většího, budeš tam mít lístek, aby sis vyzvednul zásilku na přepážce.
Adresa musí! obsahovat:
Jméno Příjmení
pošt. přihrádka č. (popř. P.O.BOX č)
PSČ a Dodací poštu
Pokud ti dojde tzv. zapsaná zásilka-doporučeně, balík atd. máš tam oznámení o uložení zásilky a tu si opět proti podpisu vyzvedneš u přepážky. (Pokud je to velká obyčejná zásilka, tak nepodepisuješ, jen vyzvedneš).

bolak

Děd: takže je lepší si to zřídit někde na poště na vsi za měste, protože je to levnější? a o okolik?

a když mě na to někdo bude posílat balík, stačí na to napsat P.O.BOX a jeho číslo, nic víc? ani poštovní směrovačka? pošta má nějakou databázi čísel a podle toho zkoumaj kam to poslat nebo jak to funguje?

a jaký to má rozměry, ta schránka?

anonym

Bohužel budeš nám muset říct jméno i příjmení, číslo schránky a psč a dodací poštu, abychom ti ty perníčky poslali :))-viz. doplnění odpovědi.

bolak

sakra, no to sem právě nechtěl :) já právě myslel že P.O.BOX je anonymní schránka, ale jestli ne, tak tím pádem nechápu proč si ho lidé zřizují…

k čemu je to dobrý?

a je možnost si založit nějakou anonymní schránku, kde by nebylo třeba udávat jméno a bydliště, ale která by jinak fungovala pro zasílání pošty?

anonym

Ano existuje.
Poste restante.
U fyzické osoby může být použita též adresa poste restante. Taková poštovní adresa v následujícím pořadí obsahuje

  1. jméno a příjmení adresáta, k nimž může být připojen další identifikátor, např. datum narození, je-li použit v souladu s právními předpisy1),
  2. údaj „poste restante“,
  3. poštovní směrovací číslo přidělené podnikem poště, která byla pro vyzvednutí poštovní zásilky zvolena,
  4. název pošty podle písmene c).

manon

Jestli zaplatíš dva měsíce, tak to se Ti vyplatí. Zase budeš zavalený medovníčkami. Můžeš si pak postavit perníkovou chaloupku :)