Pokročilý

Dá se zpětně zjistit, kdy mi byl doručen doporučený dopis ?

došel mi oznámení, které nabývá právní platnosti za 30 dnů po doručení, a já bych potřeboval získat nějaké potvrzení o tom, kdy mi byl doručen, je to možné ?
Doplňuji:
To potvrzení o doručení jsem podepisoval, ale nechali si ho na poště. Takže by mi to měli vydat ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

takovýto dokument by měl být doručen do vlastních rukou...a při jeho přebírání jsi podepsal potvrzení o jeho převzetí...a na něm je samozřejmě i datum...a pokud ho nemáš, tak by ho měli mít založené na poště...
Doplňuji:
pokud tohle listonoš udělá, tak si klidně můžeš stěžovat na poště...porušil svou povinnost...dopis do vlasních rukou musí předat do vlastních rukou, nebo napsat a hodit do tvé schránky "oznámení o nedoručení" a nechat ti ho na poště...jenže pak je to takové podivně nelogické, protože pokud si do 10 dnů tenhle dopis osobně nevyzvedneš, nastala právní lhůta pro doručení a dopis je ti hozen do schránky a považován za doručený...jenže i tuhle informaci musí pošta (zvlášť u dopisů s pruhem na kterých je dodejka) evidovat...takže na poště MUSÍ mít záznam o tom, kdy byl dopis doručen...

Další odpovědi:

Zlatý

ne neni ....posta o tomto urcite vede zaznamy ...
Doplňuji:
Funna ....ono je to stim dorucnim do vlastnich rukou spise tak ze je to na listonosce ....nekteri ti ho klido hodi do schranky a smitec .....to se ti jeste nestalo?...ona si proste jen zapise ze ho dorucila :D

Stříbrný

Pokud víte přibližně datum, určitě Vám to na poště dohledají..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.