Dájaja

Dá se znovu naplnit náplň do tiskárny a nekupovat hned novou?

Došla mi originální náplň, kterou jsem koupila s tiskárnou, známá mi říkala, že nekupuje nové náplně, ale nechává si je plnit. Jde to?

Nejlepší odpověď
Veru Beru

Ano, dá. Nepíšete, jaký typ tiskárny máte.
Catridge do inkoustových tiskáren je možné naplnit až 6×, aniž by se zhoršila kvalita tisku. Zasychání jak originálních, tak naplněných kazet závisí na tom, jak často tiskneš, jak napsal Drap.
Tonery do laserových tiskáren je také možné znovu naplnit tonerovým práškem.
V obou případech platí, že by to mělo ušetřit peníze oproti nákupu nových náplní.

Zdroj: http://www.tis­knulevne.cz/do­taz/kolikrat-lze-renovovat-inkoustovou-kazetu

Další odpovědi
Drap

Jde to. Jsou firmy které to dělají . Cena je většinou podstatně menší než u orginálu. Otázkou však zůstává, jak moc využíváš tisk. Plněné náplně podle mých zkušeností podstatně rychleji zasychají a pro domácí, málo použivaný tisk, se víceméně nevyplatí, protože jejich životnost je podstatně kratší.

cochee

Některé náplně (záleží na modelu tiskárny) jsou vybaveny čipem, který hlídá obsah náplně. Někteří lidé jej označují za druh „kurvítka,“ protože kvůli němu se taková náplň nedá znovunaplnit. Dá se někdy také sehnat a vyměnit, ovšem to musí uživatel vědět, jak na to a také hraje roli cena, jestli se ještě znovunaplnění vyplatí, když je nutno přičíst cenu za nový čip.

mosoj

Nejsem tak bohatý abych mohl tisknout vlastní „krví“. Originální cadridge se tomu blíží. Celý život tisknu jedině refilem nebo neoriginálními kazetami. V poslední době pouze neoriginálními kazetami . Nějak mně nezbývá čas na plnění kazet ( refil). Tuto práci nesvěřuji žádným také firmám !! Tak jako není pivo jako pivo, tak je to s inkoustem. Je třeba si vybrat z mnoha výrobku na trhu ten kvalitní a tiskárně je to pak jedno.
Neoriginální kazety se již prodávají s neoriginálním čipem takže odpadají další starosti. Cena vychází tak na 25% originálu !!!
Refil vychází ještě laciněji ale je třeba to umět naplnit, uzavřít a mít reseter na čipy nebo tisknout bez ukazování hladiny inkoustu. Některé tiskárny ale ten tisk bez ukazování hladiny nedovolují. Nedá se konkrétně odpovědět každá tiskárna se chová jinak. Tisk mám kvalitní a cenově přijatelný. Howgh.

Doporučuji poohlédnout se po netu po neoriginálních kazetách ekvivaletních tvým originálním !!
Doplňuji:
Pro porovnání cena mé originální kazety 380 – 480 Kč. Neorigánální s čipem 60 – 100 Kč !!! – podle výrobce.

Hlada

Ano, to je možné. Takových firem je velké množství, stačí si ji najít v okolí. Naplnění je jednoduché, prodávají se také sady pro domácí plnění. Ty vyjdou ještě levněji. Úplně nejlevněji vyjde koupit samotný inkoust. Tisk ale není barevně tak kvalitní, některé trysky mohou být ucpané. Největší problém je s vynulováním hlášení prázdné náplně. V některých náplních se musí vyměnit čip, v některých tiskárnách se musí udělat reset v servisním módu.

Emefej

Jde to, ale nemám s kvalitou tisku po znovunaplnění dobré zkušenosti. Ale u různých typů tiskáren se to jistě bude lišit.