chcivedet

Dá se zjistit, z jaké IP adresy je přihlášený uživatel chatu?

A případně jak a lze tomu zabránit? Jde třeba o Xchat.cz nebo Lide.cz.

Odpovědi
Fyzik

Provozovatel webu to může zjistit a snadno. Může se tomu předejít připojováním přes nějaký jiný, tzn. proxy server, ale když jsem jednou zkoušel u něčeho registrovat více účtů z jednoho počítače přes různé proxy servery, stejně to poznali.

Na tebou zminenych chatech nejde IP adresa zjistit pokud se nejak nedostane do databaze serveru (tam maji pristup jen administratori). Ovsem muze ti poslat treba stranku ktera loguje IP adresy a jak ji otevres tak ji ziska. Pokud chces zustat v anonymite pouzivej program Tor https://www.tor­project.org/pro­jects/torbrow­ser.html.en

Strange

Návod na použití Torru který uvedl uživatel 4154 výslovně nedoporučuji! Nejde o to, že budete při brouzdáním „jaksi neviditelní“. Jde o to, že svoji IP dáváte k dispozici cizím lidem. Svoji IP myslím to, že je vaše a byla vám přidělena poskytovatelem připojení. O co jde? Na internetu se pořádají hony na pedofily, rasisty a jinou verbež kteří právě využívají torr jenž zastírá identitu uživatele internetu. Čtěte dál: Jestli vás sledovací úřad internetových komunikací sídlící v Brně vyslídí jako toho, který sdílí nebo navštěvuje stránky s obsahem který odporuje našim zákonům, budete to právě vy, koho obviní. Jak budete dokazovat, že vaše IP není vaše ale že jste ji někomu půjčili? Pouhým ukázáním nainstalovaného programu torr, podívejte se, to ten program, ne já? Přečtěte si pro názornost článek na http://www.zi­ve.cz/clanky/tor-skutecne-anonymni-internet/sc-3-a-149055/default.aspx
Pokud si chcete vyžít svoji paranoiu, využijte anonymizéry. Tak jste vždy chráněni. Jste to vy a nikdo jiný se za vás nemá schovávat.