sisi0110

Dá se zjistit odesílatel e-mailu?

Chodí mi e-maily, které jsou označeny pouze přezdívkou. Jsou v nich mé fotky s posměšnými nápisy a text oznamuje, jak mě můj přítel podvádí. Já příteli věřím, jen by mě zajímalo kdo má zájem na tom, abych nevěřila. Chápu, že při vytvoření emailu se dají použít naprosto nepravdivé údaje, ale dá se nějak zjistit totožnost dotyčného? Z toho co jsem vyčetla to musí být někdo, koho já i přítel známe, o to víc mě to mrzí. Dotyčná osoba má e-mail u hotmail. Vím, že můžu u hotmail upozornit na zneužití e-mailu, a oni ho mohou zrušit pokud se to potvrdí. Ale to mi nepomůže zjistit o koho jde.

Nejlepší odpověď
kropitko

Hoďte to za hlavu,já kdybych měla pokaždé zjišťovat,kdo a proč mně pomlouvá a ještě to řešit,tak nedělám nic jiného. Prostě Vám někdo závidí váš vztah. Zřejmě nějaká odkopnutá přítelkyně,nebo přítel.

P.S. A jestli Vás to hodně obtěžuje,tak si změňte e-mailovou adresu

Další odpovědi
panenka

Tak ten meil blokujte a příště i pokud je to známí rači i těm známím neříkejte nic ohledně vaších soukromých věcí budte opravdu dost opatrná.Možná by se to dalo zjistit ale bylo by to asi na dlouhé zjištování.Jak ho zablokujete on vám za chvíli dá pokoj uvidíte a další takový kdyby vám nějaký zase přišel taky blokujte

BEAES

Doporučuji nečíst-neotvírat a ihned mazat. Proč se s tím zbytečně zatěžovat a pak na to myslet. Jo lidé jsou v dnešní době moc zlí!

led

Dá sa zistiť podľa IP počítača, odkiaľ bol poslaný. Ale ak na ňom pracuje viac ľudí /napríklad v práci/, ťažko dokázať kto to je.
Nedávno bol jeden hacker zbavený obvinenia práve z týchto dôvodov.

anonym

Koukněte se do Vlastností zprávy. Tam se dá zjistit IP adresa, mnoho dalšího. IP adresu vyhledejte googlem, třeba vás něco trkne. Podle IP zjistíte město…
Abyste mohla použít nebo zobrazit Vlastnosti, potřebujete emailový program. Např. Windows Mail.

Wolf_Net

Inu… to je těžké, počítač neví, KDO u něj sedí, jediný identifikátor, který může někoho spojit s PC je IP adresa (něco jako adresa „přípojky“ internetu). Jenže většina našich poskytovatelů připojení tyto adresy přiděluje náhodně na určitou dobu (tzv. dynamická IP), takže ani to Ti nejspíš nepomůže. Dotyčný by musel spáchat trestný čin, jelikož poskytovatel má povinnost sdělit kdo měl danou IP v případě spáchání trestného činu.

ALE.. když už je tu řeč o zákeřnostech, tak mě napadá, jak bych reagoval já.
Nejdřív prohledej přes google tu adresu, jestli nebyla někdy někde použitá. To by Ti mohlo dát vodítko. Případně zkus založit nějaký mail a z něj poslat „nabídku, která se neodmítá“. Něco, co přiměje dotyčného, ale hádám, že spíš „dotyčnou“ se odmaskovat. Něco jako „2000 za podpis petice proti pokusům na zvířatech“ nebo „přihlašte se do své banky“ atp.
Dalším krokem by mohlo být zahlcení mailu pomocí inzerátů v co nejperverznějších seznamkách, sektách… 🙂