Danina65

Dá se zjistit, jakou mám zásobu slov?

Děkuji Drápovi za odpověď.:-)Já čekala nějakou solidní matematickou definici, na základě které se dopočítám, jak na tom jsem, když Annas uvádí 3000 slov ( v jedné z předchozích otázek).Jestli jsme schopni nějak podomácku určit, kolik to tak může být.

Nejlepší odpověď
marci1

Nelze asi přesně určit, jakou zásobu slov máš. Min. asi 3000. „Počet slov ve slovní zásobě se liší mezi jazyky i mezi lidmi. V češtině tvoří aktivní slovní zásobu u dospělého člověka asi 3000 – 10 000 slov. Pasivní slovní zásoba je obvykle 3–6× vyšší, pasivní slovník středoškolsky vzdělaného uživatele češtiny zahrnuje asi 50 000 slov.“ 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slovn%C3%AD_z%C3­%A1soba

Další odpovědi
Deara

tak presne kolko slov vies to nezistis ale ako na tom si si môžeš zistiť týmto testom
http://www.re­nenekuda.cz/in­tenzivni-test-slovni-zasoby/

Drap

Dá a poměrně lehce. Napiš všechna slova která znáš a potom je spočítej. Budeš to vědět přesně.

bolak

Určitě by to šlo naprogramovat, prostě projedeš všechny emaily cos kdy napsala, případně texty cos kdy vložila na internet, dáš je všechny do jednoho textového souboru a pak necháš zkontrolovat programem od prvního slova až k poslednímu (nastavíš programu že slovo bude to co bude odděleno z obou stran něčím jiným než písmenem), kdy za každé unikátní slovo bude přiřazen 1 bod, a pokud se narazí směrem dolů na slovo kterému už byl udělen bod, tak mu následně bude přiřazeno 0 bodů. Takhle program projede všechny slova a na konci zahlásí sumu bodů, která se bude rovnat tvé slovní zásobě.

PS: je možné že by se na to dal vytvořit vzorec i v excelu, ale jak už říkal Vladko, „jhhhhhaaaaaaa na to nemáááááááám“

anonym

V čem je odpověď marci1 přínosem, když sama tazatelka uvádí, že počet slov se dověděla v jiné otázce.?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-minimalni-slovni-zasoba-potrebna-ke-komunikaci-na-zakladni-urovni

marci1

🙂