Meggi88

Dá se živnost.list vyřídit ze zahraničí? Bydlím v US a nemuzu se osobně dostavit na úřad do ČR. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Meggi, neznám toto stoprocentně, ale česká ambasáda v USA se vyřizováním živnostenského oprávnění zabývat určitě nebude.
Spíše bych vsadila na pověření někoho příbuzného nebo známého a požádala bych jej, aby na příslušném úřadě v místě mého trvalého pobytu o toto živnostenské oprávnění požádal. Toto by měla stačit vyřešit plná moc.
Vlastně by neměl být problém, aby Vám zplnomocněná osoba vyzvedla formulář, poslala Vám jej, Vy ho vyplnila a poslala zmocněnci zpět. Pokud bude plná moc řešit i vyzvednutí ŽO na úřadě, tak by s tím neměl být žádný problém. Můžete ale vše nechat vyřídit zmocněnce a doklad si po návratu do republiky vyzvednout osobně.