Dá se získat ex zpátky?

Chodil jsem s jednou o hodně starší ženou, vztah trval 8 měsíců, z toho 2 měsíce jsme spolu i bydleli. Byl to nejintezivnější a nejkrásnější vztah, co jsem kdy zažil, a to jsem měl docela dost žen před ní, ale s o tolik starší jsem ještě nechodil. Bylo mi s ní moc krásně, i když měla své chyby, ale pořád na ni nemohu zapomenout, bylo to s ní úplně o něčem jiném a vyhovala mi ve všech směrech. Byla to a je to pro mě navždy princezna.

Tak hezké chvíle jsem ještě nezažil a šíleně mi chybí, jsem ročník 1989… mám dost před sebou, ale už to nebude nikdy takové to ono, jak jsem zažil kdysi na Moravě. Rozešli jsme se díky tomu, vlastně to bylo z její strany, že jsem ji kontroloval, hlídal, žárlil, naboural se i do nějakých věcí… ovšem mně je to líto, byl jsem nedůvěřivej už z principu, že jsem neměl lehké vztahy ani před ní. Už bych to dělal od teď vše jinak a vlastně i konám. Také neměla hezké stránky, taky měla chyby, každý je máme. Vadilo mi na ní, že lovila chlapy (neříkám přímo), ale poznávala a já to prostě nedokázal pochopit, proč to dělá… ale jak jsem psal, dělal bych to od teď jinak. Prostě, když ženská nechá chlapa, tak ho nechá kdykoli a za jakýchkoliv okolností.

Jelikož to je starší žena, měla zajeté své moresy a to a to. Jenže mně to nevadilo a nevadí, beru ji takovou, jaká je, a miluji ji navzdory tomu. Chci jí poslat nějaké peníze na účet na důkaz toho, že se snažím a že jen nemlžím, ale konám. Vím, že se tak láska koupiti nedá, ale nevím, jak projevit snahu víc. Je to 5 měsíců, co spolu nejsme, a od té doby ji dost kontaktuji prostřednictvím SMS, voláním a někdy jsem se u ní stavil s kytkami. Už jsem to omezil tedy, jelikož vyhrožovala policajtama, což mě na ní mrzí. Chtěl jsem jí dokázat, že jsem se změnil, uvědomil si hodně věcí a jaké má ona chyby, jestli je ještě stále má… mě vadit nebude, nemusí se měnit. Mně stačí, když mi otevře srdce, které už bohužel vyhaslo. Moc mi na ní záleží, i když vím, že ta budoucnost tam není, mně to nevadí. Zjistil jsem, že mi opravdu moc chybí a nevím jak dál, a proto sem píšu… aby mi někdo napsal nějaký svůj názor… Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Je to jednoduché – přestaň ji pronásledovat, jinak si můžeš až rok ´odpočinout´ ode všech žen…

Další odpovědi
klumprt

Myslím, že se k tobě ta paní nevrátí. Pokud ti vyhrožovala policajtama, tak myslím, že se ti podařilo překonat bod, za který už není návratu.
Je třeba si uvědomit, že k lásce jsou vždycky potřeba oba dva a oba dva musí chtít naplno. Ona už nikdy naplno chtít nebude, resp. nedokážu si představit, že by ještě někdy chtěla. Kromě toho se domnívám, že jsi nejspíš ten příběh za svojí strany ještě trochu upravil a možná jsi jí provedl ještě horší věci. Tak to prostě lidi dělají, když mluví o sobě, to se možná ani nedá považovat za lež.
Kdysi nám jedna paní učitelka říkala, že nutnou podmínkou lásky je vzájemná úcta. Jako děcko jsem to tehdy nechápal, ale dneska s tím naprosto souhlasím. Zkus se zeptat sám sebe, jestli můžeš vůbec dosáhnout toho, aby si tě ta žena znovu vážila. Když si tě nebude vážit, nebude tě milovat. Kytkama, SMSkama a penězma si úctu nezískáš. Jednou ztracená úcta se strašně těžko získává zpět.

chachar1922

Už z toho co jsi napsal, bych s tebou radši nic neměla. Pořád opakuješ, že ona má chyby. A ty chyby ti nevadí…
Očividně ti ty chyby vadí, nemiluješ ji, pouze jsi na ní závislý. A jen říkáš, že ji vezmeš zpátky se vším všudy, ale ve skutečnosti kdyby tě zpátky vzala ona, tak bude chudák. Jsi majetnický. A myslíš, že skočí po tvých penězích?
Najdi si jinou oběť.
Mimochodem, takové věci se píšou jinde.
Například zpovědnice.cz

rouzi

Stačilo napsat dvě věty. Vyšlo by to na stejno.
Rada je jednoduchá, najdi si jinou.

tizzynka

Taky jsem si tím prosla ale byla jsem v roli dívky. Myslím, že peníze nejsou nejlepsí volba. Jsem psycholog a doporučuji vám, když žena nechce pokračovat ve vztahu, zacit nový život, vim neposlouchá se to hezky, myslim, že tu ženu milujete, ale ona o ten vztah nestojí, to je nutné si uvedomit.

Drap

A od nás očekáváš co ? Takové věci nemůže řešit nikdo za tebe. Neznáme spoustu věcí a už vůbec ne podrobnosti. Vše záleží jen na tobě.

Lamalam

Ráda bych poradila, ale tohle číst nehodlám. Hodil by se nějaký abstrakt tvé slohové práce.

Randeolog01

Pozvi jí na rande, pokud ti to přijme znamená to že se obtěžovala se sejít i když tě mohla odmítnout… Při rande si jí všímej neupoutávej na sebe mnoho pozornosti, dělej jako by tam byla jediná (např. restauraci,atd…)

v případě nějakého muzea nebo výstavy jí nech volnost když se zastaví pokračuj dál pokud-li tě neosloví… nejhlavnější je, ale abys jí naslouchal a nepřemýšlel nad tím co by si sní udělal nebo co by sis dal k jídlu…

Pokud jí později za týden pozveš na druhé a přijme ho, myslí si že máš kuráž se kvůli ní i změnit (líbí se jí to)…

Pak už je to jen na tobě :)

anonym

klumprt: Já se snažím ji dokázat, že došlo ke změnám a snažím se změnit k obrazu jejímu, aby si mě znovu vážila. Jinak příběh upraven není a horší věci jsem neprováděl.

chachar1922

Každý člověk má právo na svůj život podle vlastního uvážení. Má tedy právo být s tím, s kým chce být, a nebýt s tím, s kým nechce být. Jestliže toto uznáváme a ctíme, pak bychom měli být první, kdo podpoří partnera, který je s námi nešťastný a nechce s námi přes veškerou snahu a komunikaci být, v kroku, který se nikomu nedělá dobře, obzvláště po dlouhém vztahu – aby odešel. A to především když tvrdíme, jak ho ohromně milujeme a záleží nám na jeho štěstí. Zní to bláznivě?

„Miluji Tě, chybíš mi“ – to jsou slova tak silná, že ukazují, jak jste slabí. A slabí lidé ve vztahu nejsou oporou. Nakonec i sami sobě škodí. A víte, proč? Protože slabí příliš často odpouštějí. A když příliš často odpouštíte, lidé si zvyknou Vám ubližovat. I ve vztahu. Čím více ukážete druhému, že bez něj nemůžete žít, tím více důvodů mu dáte, aby Vás bral jako samozřejmost.

zdroj: firstclass.cz

anonym

Když ji miluji a jsem do ní po uši zamilovaný, tak mi chybí její přítomnost, vše co jsem s ní zažil. Chybí mi.. myslete si, co chcete, ale já ji prostě miluji, ikdyž vím, jak to má stanovené a měl bych to respeketovat, ale já jsem jak tělo bez duše, od té doby, co s ní nejsem a je to těžké.

Jinak jasan, chápu. Ono je v té dnešní době asi normální, ignorovat svoje protějšky a dávat najevo, že vám jsou ukradení. To není pro mě pak žádná láska, já si pojem „láska“ představuji něco jiného.

chachar1922

Tím si projde každý při rozchodu. (chybí mi, jsem jako tělo bez duše, vzpomínám na ty naše společné chvíle… atd.)

To co popisuješ není láska ale právě ta závislost.

Láska: Pustit druhého dál žít si vlastní život, pokud se nechce sám vrátit. Nechat mu volnost, ať je šťastný i beze mně. Pokud by o mě stál, vrátí se.

Každý člověk je svobodný a tím, že ji budeš uhánět ať se vrátí, tím ji namotáš do tzv. vězeňských pout.

Nech ji být, když bude chtít vrátí se. Dokaž lásku tím, že ji necháš žít podle jejího uvážení ne?? Když někoho milujeme, chceme aby ten druhý byl šťastný a to i bez nás.

anonym

Na půl souhlasím a na půl ne. Když někdo někoho miluje, tak bojuje a nenechá člověka odejít, to není láska. Když někdo o někoho nestojí, tak toho druhého nechá odejít a ignoruje.

Ovšem chápu, že každý má právo na svůj život a rozhodnutí, má se to respektovat. Já jen chtěl ji dokázat, jak mě to vše mrzí a že mi chybí.. ale chápu stanoviska. Těžko se s tím smiřuje.

gecco

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Takové komentáře mě opravdu nezajímají od nějakého zakomplexovaného člověka, který svým názorem neporadí a jen prudí 🙂

gecco

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Že potřebuješ psychologa, to je pravda. Moc by ti to prospělo:-D

gecco

OK…
ROFL…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

chachar1922

Komu není rady, tomu není pomoci…

Tak když nestojíš o rady, tak se příště neptej. Dál ji bombarduj penězma, smskama, dopisama, až se ji zhnusíš úplně :)

anonym

Já vás pochopil, máte tam odpověď nahoře, já si toho nevšiml a hned mě neukamenujte, že hned neodepisuji.

kapka

Co je špatného na návštěvě psychologa? :)

kapka

Co je špatného na návštěvě psychologa? :)

anonym

Není nic, ale co tam bude člověk dělat, když to nepotřebuje 🙂