Littl3

Dá se zadní píst na kole ( zadní odpružení) nafouknout normální pumpičkou ?

Dá se nafouknout pumpičkou na kola nebo je nějaká universální ?
Doplňuji:
zadní odpružení= tlumič

Odpovědi
Mozeq

nejspíš ano, ale záleží na typu kola a pístu, který tam je, měl by tam být ventil… se koukni. Jinak je dobré mít pumpičku s manometrem abys věděl na kolik jsi to dofoukl a příště ubral nebo přidal, pro pohodlnou jízdu pro tvojí váhu 🙂

mmm.edia

Jen do určité míry. Přeci jen jednak je nevýhodou absence přesného manometru, jakými disponují hustilky určené pro tlumiče a vidlice, a taky hustilky pro tlumiče a vidlice mají užší tělo. Bohužel zde platí Bernoulliho rovnice a těsnící kroužky pístu běžné hustilky by s tím mohly mít problém, navíc bude nutno použít mnohem větší síly.