Raspov

Dá se začít podnikat s základem 60 000kč?

Kolik si myslíte že nejmenší možný základ na podnikání? Jak vydělat? Co nejlepšího dělat? Investovat, burza nebo co byste dělali?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nejmenší základ je 1000 Kč za živnostenské oprávnění. Pro spoustu duševních činností není ani žádný jiný vklad potřeba. 60 000 bohatě stačí pro většinu servisních a řemeslných činností. Při trošce skromnosti by to mohlo stačit i na malý obchod, ve kterém by se obrátilo zboží 8× za rok při 30% marži. Na pasivní investici nebo půjčky to je málo. Forexem se dá získat nějakých 20 – 50% za zhruba dvě hodiny denně, takže by to mohl být doplněk k něčemu jinému.

Další odpovědi
Quimby

Pokud se musíš ptát na burzu, tak se tam radši moc nehrň a radši si o tom něco nastuduj, aby z toho neměl jen ruletu.
Záleží samozřejmě s čím chceš podnikat, pokud si chceš otevřít obchod nebo něco začít vyrábět, tak prvotní investice budou určitě vyšší.
Druhá věc je to, že se můžeš pokusit oslovit investory a získat peníze od nich.

lota

Dá!

Pepa25

Řekl bych, že obvyklá cesta je nejprve se něco naučit / vynalézt / vymyslet , klidně v zaměstnaneckém poměru, pak zvážit, jestli se tím dá uživit a až pak řešit, kolik potřebuju kapitálu …

ReHu

Na podnikání – záleží v jakém oboru. Někde to je málo, jinde akorát a někdy ani tolik není potřeba.
Na investování nic moc a na burzu jsou potřeba znalosti, které pravděpodobně nemáš, když se ptáš.

arygnoc

stačí.

ale – keď neviete, v čom chcete podnikať, tak je to jedno.
podnikať pre podnikanie je hlúposť.

nemyslite si, že podnikanie je sedenie na prdeli a počítanie ziskov.
práve naopak, je to práca na 24 hodinový úväzok + to, čo sa vám sníva, lebo neraz pracujete i v spánku.

;-Q

jáára

zkus „bedny“

setapouch

Nejmensi nutna castka je 8001 Kc. 1 Kc zakladni kapital, 6000 notarovi, 2000 rejstrikovemu soudu. Poplatky se mozna zmenily, ale jsou to radove tisice.

Opravdu si myslis, ze tu nekdo zverejni zaruceny zpusob, jak vydelat? Ze nekdo hodi do placu genialni myslenku?

Jakub Tlapal

No nevím… Záleží asi jak v čem. Já jsem se rozhodl pro založení OSVČ a jsem truhlář, takže jsem musel nakoupit alespoň ty základní stroje, materiál, platit energie atd. a to nemluvím o měsíčních zálohách na sociální a zdravotní. No stačilo mi jen tak tak 100 000 Kč, abych nebyl ve velkém stresu. Naštěstí se mi dařilo a pořád daří, takže se mi peníze rychle vrátily zpátky.