LenkaX

Dá se z úřadu práce odhlasít přes email nebo jiným způsobem než osobně?

Ahoj, našel jsem si brigádu v jiném městě (cca 200km od ÚP), která je včetně ubytování. Výdělek je nad 4250Kč.
Tedy se musím odhlásit. Je možnost vyřídit odhlášení pomocí emailu? Popř. poštou? Osobně mi na pracáku řekli, že pokud nastoupím do zaměstnání, stačí naskenovat kopii pracovní smlouvy a odeslat mailem společně s mým rodným číslem. Nevím ale, jak postupovat v tomto případě, jestli je nutné, dorazit osobně, což bych tedy nemohl. Druhým problémem je, že brigádu jsem dostal opravdu na rychlo – prakticky mi zavolali v pátek odpoledne 17.10. a večer jsem už nastupoval, takže jsem jí nemohl ani s předstihem nahlásit. Ideální by tedy bylo odhlásit se z ÚP elektronicky a bez udání důvodů. Zda-li to tak jde a jak – email na svůj PÚ mám :) . Děkuji moc.

Odpovědi
ivzez

Zavolejte své zprostředkovatelce a dohodněte si s ní postup.

(Já bych to nejspíš nahlásila jako nástup do zaměstnání. Jinak byste zůstal
v evidenci, po měsíci byste musel doložit potvrzení zaměstnavatele o výši příjmu
a stejně by Vás ÚP vyřadil z evidence od začátku měsíce, v němž jste nastoupil.)