bolak

Dá se z magnetofonový pásky poznat, jestli byla překopírovaná?

Třeba když si někdo nahraje jak zpívám ve sprše „skálal pes“ a pak mě bude vydírat, že jestli mu neseženu třínohý angorský morče, tak že to nechá pustit v rádiu, a já mu to morče seženu, tak jestli si nějak můžu ověřit, že si mezitím neudělal kopii.

Nejlepší odpověď
arygnoc

či si urobil kópiu, z originálu nepoznáte.
či sa jedná o kópiu, dá sa poznať.

Další odpovědi
Michal Kole

No je to analogový záznam prostřednictvím různě postavených feritů – látky silně reagující na zmagentování a každé přehrátí kvalitu zničí a protože to nejsou digitální data tak by se dalo rozborem zjistit zda si nahrávky odpovídají.

Logicky obě budou rozdílné.

CD vypálené metodou disck on track je stejné.