Deli

Dá se z kokosového ořechu koupeného v obchodu vypěstovat palma?

Jestli ano, jak?

Nejlepší odpověď
www

Ano, dá. Někde jsem viděl i obrázky, ale kde..

Zdroj: www.tropik.cz/cms­.php?id_cms=95

Další odpovědi
slad08

Nejspíš ne, protože kokos, který v obchodě koupíme je už uzrálý ořech. Možná by to šlo, kdyby byl ještě malý plod.

Berušinka

Nic jsem o tom na netu nenašla – asi bych řekla, že to není běžná praxe ani pro nějaké supr čupr pěstitele.
Jde zasadit semínko od citronu, mandarinky apod. (vlastní zkušenost =)), ale tohle jsem ještě neslyšela.

GM

Teoreticky by to jít mohlo, hlavně proto, že je ořech vyzrálý, ale myslím, že je odseknuté to místo, ze kterého by rostly kořínky. Za zkoušku to stojí. Zasadila bych ho do hlíny skoro celý, špičkou nahoru.