SevenX

Dá se vyrobit žvýkačka podomácku ?

Chtěl bych se zeptat zda se dá vyrobit podomácku žvýkačka, viděl jsem na internetu spoustu návodů ale nevím co do toho koupit za přísady.
Doufám že se to nějak dá vyrobit :o).

Doplňuji:
Nevím kde koupit ten tu přísadu, nějaké ty gumové peletky nebo co to je. Nevíte někdo? (Mě to ten název ukáže nějakou šálu) :)

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.cu­krar.cz/show.as­p?id=1350
když jsem jezdívala na Valachy a chodili jsme tam do lesa,tak jsme žvýkali nějaký druh pryskyřice.

Další odpovědi
briketka10

když jsme byly u babky se ségrou tak si vem mouku
a vodu – žmoulej chvíli v puse a máš žvejku, můžeš
použít v nouzi i jako lepidlo :O)
Doplňuji:
je to žvýkací praskyřice na netu :
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&tbo=d&­q=%C5%BEv%C3%BDkac%C3%AD­+prysky%C5%99i­ci+koupit&oq=%C5%B­Ev%C3%BDkac%C3%AD+prys­ky%C5%99ici+kou­pit&gs_l=serp­.12...0.0.1.98943­.0.0.0.0.0.0.0­.0..0.0...0.0­...1c..3.serp­.yztNzLteCDA

Drap

Jako kluci, v době kdy se u nás žádné žvýkačky ještě neprodávaly a jen občas se sem dostala nějaká ze západu, tak jsme si rozžvýkavali pryskyřici z jedlí, nebo i smrků, Vznikla z toho jakási náhrada žvýkačky. Problém byl jen v tom, že když se přestalo žvýkat, tak žvýkačka velmi rychle tvrdla. Chuť ale nebyla zas tak špatná.

www

Jen taková dětská, před mnoha lety:
Už v období žní jsme rádi žvýkali zrna pšenice a ono se to žvýkačce aspoň trochu podobalo 😁 .