Avatar uživatele
Danča84

Dá se vyrobit nápoj „kvaska“ a případně jak?

Ten film znám už skoro nazpaměť, ale mi vrtá hlavou, jestli se dá kvaska skutečně vyrobit, a jestli ano, z čeho všeho a jak? Oni drobili chléb (do vody?) a přidávali sušené droždí, víc tam nebylo:-) Díky předem:-)
Doplňuji:
Díky, vypadá to dostatečně šíleně na to, že mám chuť to zkusit;-) Než jsem sem dala otázku tak jsem googlila a vyplivlo mi to odkazy na film nebo recepty na chlebový kvásek, ani jsem nedoufala že ten nápoj skutečně existuje:-) Jestli se mi to povede, zvu vás;-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, Lucijej před 4123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

jak rikam prepalit a skvasit jde vsechno…Recept – jeden z mnoha
500 g tmavého chleba
4 litry vroucí vody
40 g čerstvých kvasnic
100 g cukru http://www.gur­metklub.cz/test-kvas-kbac-ruska-coca-cola-2.html
Doplňuji:
diky ja raci slivku na 52%

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Do velké sklenice od okurek,jsme dali čtvrtku chleba,1a1/4kg cukru,půlku kvasnic a dolít vodou.Zadělat celofánem,proti prachu.Té vody míň,nebo to uteče,při kvašení.Trvá to dva měsíce.Bylo to silné dost,ale nesmělo se to přehnat,je to bolehlav.Měli jsme to ve skladě,chodili jsme koštovat,ani to nestačilo vykvasit.Je to jen tak na zpestření,když není co dělat.

Doplňuji:
Tak to tě beru za slovo ;o)

Zdroj: http://www.po­radte.cz/volna-diskuze/6380-kvaska-recept-na-napoj.html

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Asi před čtyřiceti léty se to dělalo ve velkém za mého působení na vojně. Nakládalo se to do konví od mléka 25 litrů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

JE TO VLASNĚ VYKVAŠENÝ ZÁKLAD NA ŽITNOU KOŘALKU. Dělávalo se to a pilo v rusku za války.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Danča84

Lucijej: odkud jsi, kde to okoštujem?:-D
badisko: 52%, to tím ředíte dětem sunar že to děláte tak slabý, nebo co? My máme 80%:-)

před 4123 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Danča84

A tím celofánem utáhnout aby tam nemohl vzduch, nebo k tomu má jít vzduch? Micki v tom filmu to dával do kanystru, ale jak moc utáhnul víčko tam nebylo;-)

před 4123 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Danča84

Lucijej: Jsem blbá, na ten Tvůj odkaz jsem koukala, ale nesrolovala jsem ho dolů… Viděla jsem jen že byl bez odpovědi skoro dva roky, a vyložila jsem si to jako že na tu otázku nebylo odpovězeno nikdy. Jsem blbá, promiň:-)

před 4123 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek