martina1

Dá se vypočítat jakou vahou člověk došlapuje?

Nevíte někdo,zda by se dala vypočítat hmotnost,jakou člověk došlapuje jednotlivou nohou při normální chůzi?
Doplňuji:
Led má pravdu,na každé noze nemůže být stejná váha.Chtěla bych si spočítat,za jak dlouho došlápnu normálně.Teď můžu 10kily a měla jsem to odvážit na váze.Trošku pohladím zem a to je vše.Za měsíc 20kily.Ale děkuji Icet,protože mě vůbec nenapadlo zeptat se manžela,jdem to najít v jeho knížkák,protože není trasolog a z hlavy to neví.Takže děkuji.

Nejlepší odpověď
led

ReHu dala priemernú váhu. Ale k tomu treba počítať aj so silou došlapnutia. Vzhľadom že človek je vlastne asymetricky rozložený a väčšinou sa nakláňa na jednu stranu, tak aj sila došliapnutia je u každej nohy iná.
Kto neverí, nech si urobí test. utekajte v pisku alebo v blate a zmerajte hĺbku stopy.

Další odpovědi
iceT

Urcite by se to dalo vypocitat,ale ja nevim jak,ja v matice nikdy dobra nebyla.
Mozna,ze nejaky kriminalista by to vedet mohl,ti prece zjisti skoro z niceho i to kde se clovek pohyboval.

ReHu

Není to hmotnost toho člověka? Na jedné noze celá hmotnost, na obou nohou :2 ?

kvikal

já jenom vím že se dělal u doktora test jestli člověk stojí a tudíž i chodí vyváženě tak, že si stoupnul na dvě váhy vedle sebe a chvilku se počkal dokud se osoba na vahách uvolnil a pak se zkouklo jaký rozdíl. Tak zjistili že můj bráška se „převažuje“ na pravou stranu.