jirka21kufr

Dá se vyměnit pamět ram v netbooku

Mám netbook Delium y10s1 a potřeboval bych vědět, jestli jde vyměnit pamět Ram z 1GB na 2GB. Moc se v tom nevyznám, ale někde píšou, že na netboocích nejde RAM vyměnit. A taky jaká se tam musí dát pamět? Musí to být stejná značka?

Odpovědi
Questman

Jasně že se dá vyměnit. Když najdeš správného technika nebo máš ty sám potřebné zkušenosti a vybavení, tak se samozřejmě vyměnit dá.

arygnoc

samozrejme, že sa dá.

podľa výrobcu (na jeho stránkach) pozrite podporovanú RAM.

návod:

http://www.you­tube.com/watch?v=hY2qAJ­RXvNU

finta:
zoberte starú RAM so sebou do krámu a tam vám podľa nej dajú vami požadovanú – majú totiž rôzne konektory a vyrábajú sa (naschvál) iba vzájomné zameniteľné (s rovnakým konektorom).

led

Netbooky tejto triedy sú rožširiteľné do 2GB RAM, majú väčšinou 2 sloty na RAM pamäte.
Otočte NB a pozrtie zospodu. Mal by tam byť malý obdĺžnik /kryt RAM/ prichytený 1–2 šroubami. otvorte ho a pozrite, či sú tam dva sloty /v jednom je zasunutá 1GB /zelená/ karta/ ak sú dva stačí dokúpiť rovnakú 1GB pamäť. Ak je tam len jeden, najlepšie zobrať netbook do servisu a požiadať o prípadnú výmenu RAM, ak ju počítač zvláda. Ako laik to radšej nerobte sám, pretože tú kartu môžte nechtiac poškodiť /statická elektrina/