Dá se vykovat sekera Fiskars?

Potřebuji vykovat sekeru, ale mám obavu, že se zničí toporo, které je z nějakého plastu! Nepoškodí se?

Já? Já nic, já muzikant. 🙂
Vnuci ji měli v parádě, když si ji půjčili na někalou brigádu a na břitu jsou patrné šrámy, ale i když je přebrousím, záhy se objeví.

Nejlepší odpověď
gecco

Zničí…
Plast topůrka nevydrží teplotu potřebnou pro kování sekery…
Ale – copak jsi Fiskarsce provedl, že by potřebovala vykout?
😉
_____________­________
Nenapravitelně poškozená sekera…
Schovej ji pro vnuky na brigády a pořiď si novou (nebo ať ji pořídí vnoučci)…
😉
Můžeš ji jen brousit, vykovat nelze. Navíc je povrch sekery potažený teflonem a ten vezme zasvé i masivním broušením…
Var. B – můžeš z ní sundat topůrko a vykout ji na klín na velká polena – ale to, myslím, by přecejen byla škoda.
😉

anonym

Sekera s plastovým topůrkem se kove fakt nejlíp.

anonym

Ty jsi chytrý jako rádio Hvězda!