Kotja

Dá se voda z přenosné klimatizace pít? Popřípadě jak ji upravit (asi převařit a přidat minerály) aby se pít dala?

Pokud bude voda dražší než elektřina tak se to bude hodit.

Nejlepší odpověď
mosoj

Voda z klimatizace je kondenzát a ten je na úrovni dešťové vody a je velmi chudá na minerály.

Viz.
Dešťovou vodu lze užít pouze pro užitkové účely, pro pitné nikoliv. Je velké riziko, že dešťová voda může být kontaminována různými zdraví škodlivými příměsemi, ať již ze vzduchu nebo z povrchu látek, se kterými přichází do styku.
Úprava vody pro užitkové účely představuje její hrubé předčištění mechanickým filtrem, dále je vhodná písková filtrace, případně též filtrace aktivním uhlím nebo alkalizace. Voda musí být v každém případě zabezpečena též po zdravotní – bakteriologické stránce.
Doplňuji:
Pro pitnou by jsi musel ještě chlorovat.

Další odpovědi
badisko

Pokud tam lijes normalni vodu ..tak ano po urcite uprave je kazda voda pitna a i ta morska tedy slana voda ktera se jinak pit neda vyrobit si destilacni pristroj neni nijak tezke a po prevareni je voda cista a pitna …:D pokud tam davas destilku tak ne …destilovana voda neni vhodna k piti ..vice zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Des­tilovaná_voda navic bude spinava od necistot z ovzdusi atd ..takze pitna nebude .....pro zajimavost treba ja za vodu platim 0 kc..rocne ..:D takze tenhle problem mit nebudu ..