smutnydrak

Dá se v Německu dělat na CZ živnostenský? Jak postupovat? A panenko…mám možnost jak na žl,tak na smlouvu…

Odpovědi
panenka

Ano dá se pracovat v Německu na český žl stačí mít ten Bescheid vyřízený a nebo ten Mitelung ale to by vám v té firmě řekly.Doporučila bych vám dělat na smlouvu,protože za vás budou socialní ,zdravotní odvádět oni, pokud máte děti máte jednou za rok nárok na přídavky které se např u dvou dětí pohybují kolem 60000 kč a po 10 letech máte nárok na jejich důchod takže zde žádnou almužnu brát nebudete. když budete dělat na žl budete si muset platit zdravotní socialní,zde každý rok podáváte danové přiznání a z toho se pak vypočítává kolik vždy na finančním zaplatíte.Takže se může stát že zaplatíte jako můj známý který tam pracuje 200000 kč FÚ.