milablond

Da se v nejakem programu poznat, kdy byla porizena fotka?

Nejlepší odpověď
Hykam

Pokud nebyly informace smazány, stačí v počítači na fotku kliknout pravým tlačítkem → Vlastnosti → Podrobnosti
Najdeš tam informace nejen kdy byla fotka pořízena, ale i jakým fotoaparátem, jaké bylo nastavení atd…
U stažené fotky z netu to asi bude problém.

Další odpovědi
Kepler

Na to není zapotřebí žádný program. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na obrázek a pak na „vlastnosti“. Tam je kromě jiných údajů i datum vytvoření fotky. Co to ale přesně znamená nevím a taky nevím jestli to funguje vždy.

reika

ExifRead.

Lamalam

Pokud nebyla data EXIF úmyslně smazána (což se při jejich publikaci na webu zhusta děje), tak to poznáš v každém editoru pro úpravu fotek.

Seznam.cz

Kepler, tímto způsobem asi ne. Foto přejet GIMP. Pak ano. Jinak přece není problém otevřít foto formát v textovém editoru a na začátku to přečíst. Takže odpověď je ano, přečíst jako text.

Arne1

Anič bys cokoliv musel instalovat, tak veškeré doplňkové informace zjistíš zde -->

Zdroj: http://exif.re­gex.info/exif­.cgi

cochee

Každý jen malinko lepší prohlížeč grafiky umí načíst z fotky data EXIF (nebyla-li nějak odstraněna). Mezi těmito daty je i datum a čas vzniku.

Dochy

Ano, pokud máš originál soubor kde jsou EXIF informace. Pokud nejsou odstraněny. A pokud měl foťák dobře nastavený datum (mám spoustu fotek z půjčeného foťáku asi 2 roky starých, focených v „2007“)