relux

Dá se v Česku získat šlechtický titul? Jak?

Nejlepší odpověď
annas

Aristokratické tituly udělené v českých zemích nejsou platné, byly u nás zrušeny zákonem 61/1918 Sb.

Více v odkazu

http://www.aris­tokracie.cz/for­tes-fortuna-adiuvat/

"Můžu dnes ještě nějak získat šlechtický titul? Můžu se stát princeznou?

Teoreticky ano, když se vdáte a vezeme si Vás za ženu nějaký princ. Těch je na světě víc, než si myslíme, protože panovnické rody mezi sebou nerozlišují vládnoucí a dříve vládnoucí stav, takže např. i členové naší panovnické rodiny mají všichni titul český princ, česká princezna i když nevládnou. Princové jsou ale také například Lobkowiczové nebo Schwarzenbergové. Nicméně pravděpodobnost je i zde opět nízká, i když ne úplně nemožná.

Co se týče obecně zisku šlechtického titulu, tak ten lze získat opravdu pouze od panovníka povýšením. Ženy mají navíc ještě možnost sňatku se šlechticem, ale ne vždy se titul vztahuje i na manželku."

http://koruna­ceska.cz/index­.php/napsali-o-nas/257-ceske-kralovstvi-trva

Další odpovědi
quentos

podle zdroje nikoli. Titul hraběnky se dá získat sňatkem, opačně to prý ale nefunguje. http://kvety.ka­fe.cz/zaujalo-nas/2011/11/1­8/clanky/chce­te-byt-slechticem-muze-byt-jen-musite-vedet-jak-na/

Drap

Používání šlechtických titulů je od roku 1918 v rozporu se zákonem

KlárkaT

Šlechtické tituly se v Česku nepoužívají od roku 1918.

Anuket

Přesně jak píše annas. Ne – nedá, tituly se zrušily, když jsme se v r. 1918 stali republikou.

honza19hk

řekni Schwarzenbergovi. Ikdyž on je myslím kníže.

Alred

Šlechtický titul lze získat obnovením šlechtictví( pokud žadatel prokáže svou rodovou linii k vymřelému rodu), sňatkem – pouze u žen a heraldickou adopcí. Dnes se heraldické adopce poměrně dobře platí.