Snaily

Dá se v Brně sehnat syrové (nepasterizované) kravské mléko a kolik zhruba stojí? Děkuji.

Odpovědi
beer

Odkaz od mowla není aktuální. Osobně kupuji mléko na Staré osadě, naposledy tuším za 17Kč.

anonym

Kukni sem – http://www.tmle­ko.cz/cerstve-mleko/seznam-automatu/ , seznam je včetně GPS souřadnic.

DIH

Pokud máte v Brně Farmářské trhy, tak tam na 100% seženete..

Snaily

Všimla jsem si těch automatů, ale nikdy nepřemýšlela nad kvalitou mléka, děkuji za odpovědi, o automatu na staré osadě vím a mám to nejblíže.. Ještě podotázka – jak nejdéle skladovat toto čerstvé mléko v chladničce? Na webu to přímo nepíšou 🙂

www

Také to kupuji, v lednici vydrží zhruba 4 dny a vůbec není pravda, že zhořkne !! Je to mléko od krav, pouze sebraná smetana a takové mléko zkysne, vzniká tvaroh, že kterého se vyrábí sýr.
Zhořkne každé mléko z krabic, pet ap. z obchodů!

cochee

Já kupuju půllitr, mléko jako takové moc nepiju, tohle mám v práci do kávy. Vydrží mi v chladničce asi 5–6 dní, pak zhořkne. Občas si koupím litr na kyšku, tam dobu skladování neřeším, hned ho přelívám do porcelánu.