bobrik

Dá se udělat písmenko pé v kroužku. Jako je písmenko er, ® nebo písmenko cé ©. Zdraví Petr Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
quentos

tatáž otázka byla položena před 20 min. a byla na ni dána i uspokojivá odpověď. Není důvod ji pokládat znovu

Další odpovědi
mosoj

ASCII tabulka ani mapa znaků takovýto znak nezná. Takže klávesovou zkratkou to nepůjde.
Bylo by dobré vědět co takovýto znak znamená
( pokud existuje) aby bylo možné hledat ve vyhledávačích.

© – má význam " chráněný autorským právem "
® – obchodní známka

Jinak nezbyde nic jiného než si takovýto znak nakreslit v jakémkoliv vektorovém editoru ( jde i v malování ) a uložit si ho v počítači k dalšímu použití.

Tak v té tabulce UNICODE by to mělo být a
jak již bylo napsáno je to obdoba
© pro zvukové nahrávky – tedy chráněno autorským právem.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.fileformat.in­fo/info/unico­de/char/2117/in­dex.htm&ei=dB8QTprrD4­ea-waSr8XmDQ&sa=X&­oi=translate&ct=re­sult&resnum=1&ved=0C­CIQ7gEwAA&prev=/se­arch%3Fq%3Duni­code%2B2117%26­hl%3Dcs%26rls%3Dcom­.microsoft:cs:IE-SearchBox%26rlz%­3D1I7ADFA_cs%26prmd­%3Divns

Alt + 2117 mně ale nefunguje. Až zde někdo popíše jak je možné příslušný znak zobrazit a třeba ho tady zobrazí, pak budu považovat otázku za dostatečně zodpovězenou.

Většina odpovědí je mlácení prázdné slámy a ještě špatně.

anonym

Dá se to vyřešit i úpravou určitého fontu. Ve vektorovém programu (např. Corel Draw) si tento symbol vytvoříme a pak už jen dodáme přes FontForge nebo Font Creator.