Dismas

Dá se u kytky v herbáři poznat, zda byla utržena v roce 2009 nebo v roce 2015?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jistě, usušená rostlina léty bledne (jako vše) a 2015 je dost „čerstvej ročník“, takže podle všeho ta mladší bude barevnější.
Zblednutí a prevence – jednou z nejdůležitějších věcí bývá uskladnění (vlhkost, teplota, prostupnost světla), v tomto případě herbáře.

Další odpovědi
Emefej

Dá se to poznat. Ve správně vedeném herbáři musí být mj. uvedeno i datum sběru.