Avatar uživatele
Marvan

Dá se to zjistit?

Dá se nějak zpětně dohledat komu jdou peníze z dobírky? Nechal jsem si totiž poslat telefon na dobírku za dobrou cenu, ale moc tomu ted nevěřím když o tom tak uvažuju, aby mi třeba nedošla jen maketa nebo třeba prázdný balíček. Když to otevřu a zjistím že věc nesedí, co potom dělat když už jsem za to zaplatil? Musim počítat i s tim že kdyby se opravdu jednalo o podvodníka, tak tam ani nemusel dávat svojí zpětnou adresu, takže jak postupovat potom?
Doplňuji:
Tak mám štěstí a přišlo to co mělo 🙂 to je oddych… I tak by mě zajímalo co bych vlastně na té poště musel předložit aby došlo k vypátrání peněz. Mám na baláku hledat nějaké identifikáční číslo nebo známku nebo něco unikátního? Protože na balíku není nic než moje jméno adresa a zpětná adresa nic víc…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Každý rozumný balíkový dopravce Vám na požádání místo odběru zásilky řekne, nebo je v mnoha případech napsáno na „krabici“ (v Případě české pošty).
Když půjde o podvod, půjdete se vším co máte na Policii nebo k právníkovi, nebudete ani první ani poslední, co by se podobným způsobem nachytal, ale dám Vám dobrou radu, v případě PPL,DHL nebo DPD Balíkové přepravce můžete balík před převzetím a zaplacením otevřít a popřípadně nepřevzít – u české pošty Vám to nevyjde, s těmi se nepokoušejte nai dohodnout :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Máš právo si dobírku otevřít na poště za přítomnosti pracovníka pošty. ale až po zaplacení.
Pokud by uvedl špatnou adresu, asi by mu nedošly peníze-nemyslíš?
Vlastně může, ale číslo účtu musí zadat správné, tedy pokud si nechá poslat peníze na účet.
Obojí jde dohledat, jak adresa tak účet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání