Marvan

Dá se to zjistit?

Dá se nějak zpětně dohledat komu jdou peníze z dobírky? Nechal jsem si totiž poslat telefon na dobírku za dobrou cenu, ale moc tomu ted nevěřím když o tom tak uvažuju, aby mi třeba nedošla jen maketa nebo třeba prázdný balíček. Když to otevřu a zjistím že věc nesedí, co potom dělat když už jsem za to zaplatil? Musim počítat i s tim že kdyby se opravdu jednalo o podvodníka, tak tam ani nemusel dávat svojí zpětnou adresu, takže jak postupovat potom?
Doplňuji:
Tak mám štěstí a přišlo to co mělo 🙂 to je oddych… I tak by mě zajímalo co bych vlastně na té poště musel předložit aby došlo k vypátrání peněz. Mám na baláku hledat nějaké identifikáční číslo nebo známku nebo něco unikátního? Protože na balíku není nic než moje jméno adresa a zpětná adresa nic víc…

Nejlepší odpověď
PostApMan

Každý rozumný balíkový dopravce Vám na požádání místo odběru zásilky řekne, nebo je v mnoha případech napsáno na „krabici“ (v Případě české pošty).
Když půjde o podvod, půjdete se vším co máte na Policii nebo k právníkovi, nebudete ani první ani poslední, co by se podobným způsobem nachytal, ale dám Vám dobrou radu, v případě PPL,DHL nebo DPD Balíkové přepravce můžete balík před převzetím a zaplacením otevřít a popřípadně nepřevzít – u české pošty Vám to nevyjde, s těmi se nepokoušejte nai dohodnout :)

Další odpovědi
Miroslavst

Máš právo si dobírku otevřít na poště za přítomnosti pracovníka pošty. ale až po zaplacení.
Pokud by uvedl špatnou adresu, asi by mu nedošly peníze-nemyslíš?
Vlastně může, ale číslo účtu musí zadat správné, tedy pokud si nechá poslat peníze na účet.
Obojí jde dohledat, jak adresa tak účet.