Bronzový

Dá se to nějak změnit?

Náš pes - zlatý retrívr - měl jako štěně, asi do 1 roka černý nos, ale pak se mu v pubertě změnil a dnes, když jsou mu skoro 2 roky, ho má úplně růžový. Dá se s tím něco udělat? Podle mě je to normální, ale kamarád mi řekl, že je to divný a že to normální není. Je růžový nos třeba citlivější nebo tak něco? Barva se mu změnila přirozeně, nebo mu chyběl nějaký vitamín v těle nebo nějaká jiná látka?

myslím to tak, že kdyby mu nějaký ten vitamín, který chyběl vrátil, vrátila by se mu i černá barva?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tito psi mají nos v dospělosti zbarvený jak popisuješ. Nic se neděje, i kdyby byla barva jiná.

Zdroj: Zkušenost

Další odpovědi:

Stříbrný

na wiki se píše, že stářím nebo dlouhou zimou může nos změnit barvu z černé na růžovou.
my měli howavarta (doufám, že jsem véčka zasadila správně :)) a ten měl růžový čumák od štěněte. Nebyl nijak víc citlivý než klasicky černě zbarvený.

Pokročilý

Takhle je těžké odpovědět. Doporučila bych zajít k veterináři. Veterinář ti přesně řekne co tvůj pes potřebuje, co mu chybí nebo nehybí, nebo jestli je to normální či není. Pak ještě můžeš napsat do některé online poradny pro zvířata. I tam bys mohla odpověď získat. Víc poradit nemůžu. :/

Zlatý

koukám na obrázky v Googlu a všichni psi mají nos černý tak nevím..

http://www.google.cz/…

Pokročilý

Nejsem nějaký velký znalec, ala myslím si, že je to naprosto přirozené. Stejně tak jako u lidí se může změnit barva vlasů. Naše holčička se narodila jako zlatovláska, když měla tak 5 let byla pořád blond a teď má vlasy hooodně tmavě hnědé..a tím nemyslím uměle nabarvené..ale prostě se jí barva změnila sama. Myslím, že je tak přirozené i u zvířátek.

Pokročilý

Podle mě je to úplně normální :)) ničeho bych se určitě nebála, jak se už zde píše .. i u lidí se může změnit barva vlasů, tak proč ne čumáček :)

Zlatý

Černý krém na vojenskou obuv by nepomohl?
A nebo mu házet kousky masa do komína.

Podle mě je to normální. Já už viděla hodně Zl.retrívrů s růžovým čumákem a nic jim očividně nechybělo :)

já mam labradora a když byl štěně měl černočernej nos jemu 3 roky a má růžovoučkej nic si stoho nedělej

Diskuze k otázce

Zlatý

kapka

Ello, véčka přesně naopak. :-D

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.