Hammy

Dá se termodynamická stupnice též nazývat jako Kelvinova stupnice?

Nebo je v tom rozdíl? Existuje vůbec ten název Kelvinova stupnice?

Odpovědi
arygnoc

áno.
sú to identické stupnice.

😉

lexx

ano, ve výpočtech termodynamiky, entalpie, entropie… jenom kelviny, tahle stupnice nemá záporné hodnoty, v případě velmi vysokých teplot hvězd lze celsiovou a kelvinovou stupnici zaměňovat, žádná podstatná chyba zde není

Lamalam

Ano, jsou to stejné stupnice, ale v seriózních pramenech se pojem „Kelvinova stupnice“ příliš často nepoužívá (žádné stupně Kelvina neexistují). Pojem termodynamická stupnice je přesnější a „odbornější“. Vedu bakalářky a diplomky a Kelvinovu stupnici jim předem vždy zakážu, nelíbí se mi.