dá se štěpit světlo?

Nejlepší odpověď
anonym

Teoretický předpoklad štěpení fotonu existuje poměrně dlouho, v praxi bylo pozorováním prokázáno před cca 10 lety.
Dochází ke krátkodobému ´rozštěpení´ tvrdého fotonu na dva měkčí, které se vzápětí opět spojí do fotonu původního…
😉
Ale na to ses asi neptal,viď?
😉

Další odpovědi
Dochy

Co myslíš tím „štěpit“. Běžně se hranolem nechá rozdělit na barvičky, polopropustným zrcadlem se paprsek nechá rozdělit na dva.

Lamalam

Jestli myslíš rozklad na jednotlivé složky spektra, tak to možné je.

arygnoc

áno. (vysvetlil mowla)
dá sa i rozkladať (vysvetlil Dochy)

pozor – jedná sa o dva rôzne procesy.

prakticky je správna odpoveď mowly (mowlu?).