Nechápavé

Dá se stáhnout program kterým přeinstaluji Windows XP ? Bez toho abych ho kupoval ?

Doplňuji:
Nebo na Windows 7,přeinstalovat

Nejlepší odpověď
anonym

Jistě – můžeš jako OS použít třeba téměř libovolnou distribuci Linuxu – http://www.li­nux.cz/ .
Doplňuji:
Windows 7 je licencovaný software, ten legálně zdarma nezískáš.
Ale koupit jej můžeš – např. – http://shop.in­staluj.cz/win­dow-7-profesional-32-bit-cz-odkoupena-licence?zdroj=ad­words .

Další odpovědi
Dochy

Ano.
Linux, freeBSD/openBSD, … nějaký čas byl free solarix, ale ten už asi zmizel v propadlišti dějin, freeDOS

Záleží co bys rád, co potřebuješ, na co si troufneš…

anonym

Jaký program máš na mysli? Neexistuje to. Buď máš instalačku XP a přeinstaluješ po formátu nebo nemáš a porušuješ zákon nelegální instalací. XP už asi nekoupíš, ale OS není tak drahý, pár tisíc, při ceně PC, NTB to je kapka v moři a máš klid. Můžeš taky udělat upgrade na vyšší verzi, ale zase narazíš na originál.

Petr70CZ

Program, kterým se dá přeinstalovat OS? Děláš si srandu?

Dochy

chtělo by to víc informací co si vůbec pod tou přeinstalací představuješ.

Na vyzkoušení linuxu můžež zkusit LiveCD, které některé distribuce nabízejí e stažení. To jen strčíš do mechaniky, restartneš PC, necháš nabootovat z CD (jestli je k tomu třeba nějaká akce záleží na nastavení BIOSu) a můžeš kouknout, jestli je tam to co potřebuješ. Ale z CD hrozně dlouho trvá zejména spouštění aplikací a nemusíš mít k dispozici disk na případné ukládání nastavení nebo rozdělané práce…