devi344

Dá se slušně živit žurnalistikou ?

Nejlepší odpověď
annas

Co považujete za „slušně se živit žurnalistikou“?

Začátečník bude mít určitě nižší plat než zkušený, který je uznáváný, patří mezi nejlepší. Někomu to může trvat třeba pár let, než se dostane na vrchol a než ho někdo ocení. To se každému nepovede. Kvalita se oceňuje výší platu.

Ŕíká se, že se pro toto povolání musí narodit jedinec se zvláštním talentem. Takže v žurnalistice je třeba být pohotový, sečtělý, mít širokou orientaci v celkovém dění ve společnosti atd. .
Práce určitě potřebuje, aby žurnalista byl i odolný proti stresu, byl výrazný osobnost, pohotový, zdatný jazykově atd.

Zkrátka je třeba být univerzální, vykonávat své povolání s láskou.

Další odpovědi
gecco

Podobně, jako v mnoha jiných oborech – špičkoví novináři mají špičkové platy, průměrní se uživí, mizerní se neuživí…
___
Problém nastává, když si člověk neznalý myslí, že žurnalistika je snadná a mizerný novinář, když se ´vidí´ na špici…
😉

Drap

Spousta žurnalistů se žíví více než dobře. Ještě větší počet však má problém se uživit.

lexx

dá se, ale…konkurence je přespočetná jako dneska kdekoli jinde