Frogman

Dá se slovo fena vyjádřit v angličtině i nějak slušněji?

V Simpsonových je to v čase 07:10 – http://www.wat­chcartoononli­ne.com/the-simpsons-season-6-episode-20-two-dozen-and-one-greyhounds-2
Vážně jsem ve slovníku jiné slovo nenašel. :DDD

Nejlepší odpověď
annas

V angličtině má slovo fena – bitch – psice jiný původ než v šeštině. .

Stará angličtina bicce „fena,“ pravděpodobně od starého skandinávského bikkjuna „žena psa“ (také lišky, vlka, a občas jiné šelmy) a je neznámého původu. atd."

http://www.ety­monline.com/in­dex.php?term=bit­ch

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Bitch_%28in­sult%29
V odkazu najdete vysvětlení, že slovo má různé významy v závislosti především na společenském kontextu, ty se mohou lišit intenzitou, regionálně, jak to ve slangu často bývá.

To, že se v češtině ze slova stal vulgární slangový výraz, stejně jako v angličtině, je jiná skutečnost .

Pro metaforické přenesení chování psí samice v době, kdy se hárá, se používaj i ijiné výrazy.

Další odpovědi
anonym

Já našel bitch,video jsem nepouštěl.

anonym

Tak řekni female dog.

Před časem se tu řešil Dick a Frantík. Taky se nad tím nikdo nepozastavuje.

quentos

Bitch je právě původní význam tohoto slova, za jeho současné vedlejší významy holt nemůžem ;{))> ve významu fena není nijak „neslušné“. (Přibližně jako když řekneme v češtině „čubka“ ve významu fena – naprosto neutrální – vs. totéž slovo o ženě, což už má vulgární podtext.) Ale jak už říkal Ahmed Nakadi, pokud vám to slovo vadí, female dog je ideální řešení.

Šidlo

americkí psíčkari používajú pre psov girl a boy…odvodené od pochvaly good boy/girl

a v kontexte tuším ,,dog girl", alebo ,,girl dog"

Frogman

No, přesně, ale jestli se to nedá říct i slušněji. :DD Tohle slovo moc slušné není. :DD

Alesh

Ale to je jen tvůj pocit, nebo jsi snad rodilý mluvčí, že to dokážeš posoudit? 😉

Frogman

Ne, to nejsem. :) Jen třeba, když si budou dva povídat o fenách a někdo půjde okolo a uslyší je, co si může pomyslet, o čem se asi baví… :DDD

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.