Dá se sehnat (v ČR) kombinovaná chladnička s mrazákem?

Dá se sehnat (v ČR) kombinovaná chladnička s mrazákem, nebo jen mrazák, který není provozně omezený klimatickou třídou? Sháním na chalupu, kde nejsem schopen (hlavně teď v zimě), dodržet min. teplotu +12°C pro třídu SN. Zachraňuje nás 45 let stará chladnička Calex 120.

Nejlepší odpověď
Agneta

Varianta 1:
Na zimu si tam dej nečinnou (rozbitou) chladničku – do předsíně, kde je 2°C až 8°C, každopádně mráz tam mít nebudeš.

Varianta2:
Kup si novou, jiné než kombinované se ani nedělají:DD

Další odpovědi
anonym

nějak nerozumím, jako že chladnička s mrazákem pod 12 stupňů nemaká? nad tím jsem nikdy nepřemýšlel a měl jsem jí v provozu v dílně, kde bylo v zimě jistě pod nulou

marci1

Ano, běžně. 🙂
kombinovana-chladnicka-s-mrazakem
http://kombinovane-chladnicky.he­ureka.cz/f:3382:4­49935/

Hlada

Nedělal bych si s tím žádnou starost. Může jít tak maximálně o tuhost oleje při rozběhu. Jakmile už ale běží, tak má kompresor kolem 70°C, takže mezi jednotlivými cykly nevyhladne tak, aby v něm olej ztuhnul a už se nerozběhl.

anonym

Děkuji všem za sdělený názor, ale nedostal mne ani o krok dál. Ani mě nepřekvapuje, že polovina z vás neví o co jde, neví to totiž ani polovina prodejců. Já jsem tu ledničku musel koupit a proto vám povím, jak to je. ČR spadá do středoevropského klimatického pásma a už dávno nechladí čpavkem, nebo freonem, nová média dosahují daného výkonu jen vymezením do určité oblasti. A v té je právě, pro mne, nejpřijatelnější rozsah ve třídě SN. (teplota okolí +12 – 32°C). Nedodržením tohoto teplotního minima výrobce upozorňuje na nesprávný chod, neekonomičnost provozu v tom lepším případě, a pravděpodobné zničení agregátu v tom horším. U mne ale prostě neseplo relé, nenaskočila. Pokud se to krátkodobě povedlo, teplota v chladničce postačila, ale mrazák „vytáhl“ teplotu pouze na – 6°C. Paradoxně jsme tedy přitápěli v místnosti přímotopem a pak se chod chladničky upravil. Samostatné mrazáky í mají, bohužel" stejnou podmínku. Ale na to jsem se ve svém původním dotazu neptal. Čest a sláva soudruhům ze Zlatých Moravců.

anonym

Tady vidīš jak dobrē byly výrobky komunistů.Myslíš, že takto dlouho vydrží výrobky dnešních kapitalistů?

cukrar

blbost, ale díky kapitalismu máte právo toto psát.

anonym

Pochvalnou ódu na výrobky socialismu jsem tenkrát mohl napsat kdykoliv.Zrovna tak kritizovat stranu a vládu jsem mohl také, protože komunisti dělníky co pracovali na směny NETRESTALI.Nebo jsi slyšel, že by horním, hutním, traktoristu či dojičky byli za své názory perzekuováni.To byli akorát nemakačenkové typu Havla a jemu podobných.