maschin

Dá se sehnat práce v zemědělství?

Chtěl bych pracovat v zemědělství. Mám řidičák na traktor, ale nemám zemědělskou školu. Chtěl bych dělat obyčeného traktoristu, zemědělského dělníka, ošetřovatele zvířat. Zemědělskou praxi nemám, o prázdninách mám brigádu na školním statku a traktorem si taky zajezdím, ale upřímně to není žádná praxe. Jinou nemám. Většina zemědělců jsou nad 50 let věku a mladí se do toho skoro nehrnou a já jsem mladý. Když jedu okolo nějakého družstva, tak téměř slintám při pohledu na zemědělské stroje. Mám šanci?

Upraveno: Práce se nebojím a počítám s prací od rána do večera, hlavně o senážích a o žních. Vím, že je plat založen na přesčasech. Pokud bych dělal, tak bych ani nový stroj nechtěl, ty starší jsou mé nejoblíbenější.

Nejlepší odpověď
Drap

Šanci istě máš. Tvou velkou výhodou je mládí a zájem. Musíš hledat a vydržet. Práce je málo i v zemědělství, ale občas se něco vyskytne.

Další odpovědi
anonym

Určitě se dá sehnat práce v zemědělství jak v RV, tak i ŽV a to i celoročně, tedy na dobu trvalou. Některé zemědělská družstva(podniky, akciovky, sro) nabízejí i možnost získání bytu, za předpokladu, že by pracovala i manželka. Praxi získáš během pár dnů, týdnů, ale nepočítej, že v případě práce traktoristy dostaneš nový stroj a vezmi v potaz, co taková práce v zemědělství obnáší. So + Ne, svátky, ztížené pracovní podmínky a další a další.

anonym

Běžte pracovat někam do kravína,ale připravte se,že budete vstávat tak ve 3 ráno.

anonym

Určitě šanci máš,jen se jdi optat,ale počítej s víkendama a drncáním po polích nebo zavážením krmení v každém počasí a skoro každej den.

ReHu

Obvolala bych zem.družstva v okolí a poptala se.
Volné místo nemusi být hned, ale může se uvolnit.

anonym

pro barbakan
V tomto režimu jsem ještě neslyšel o žádném družstvu, které by dávalo byty svým zaměstnancům.
Toto bylo možné akorát v socialismu.V naší vesnici družstvo postavilo 3 bytové domy, každý pro šest rodin.Od té doby co nastoupil kapitalismus, tak pozemky dostali původní majitelé či jejich děti, okamžitě je rozprodali a buď jsou zarostlé či noví majitelé je zalesnili.Na mizivém procentu (jsou zde POUZE 2!!! soukromní zemědělci) se hospodaří a to ještě zaměstnávají své rodinné příslušníky.A to původní družstvo mělo 400 krav, 100 býků na výkrm a 200 prasat.Některé kravíny a jiné objekty jsou zdevastované a rozkradené od našich barevnějších spoluobčanů, ve dvou je NĚMECKÝ ODPAD A BOJÍME SE KDY TO NĚKDO ZAPÁLÍ, z dalšího kravína jsou garáže náklaďáků, když si jeden z družstevníků zařídil nákladní dopravu a pouze dva objekty slouží tomu soukromému zemědělci jako kravín a sklad krmiva.
Takže velice rád bych poznal, KTERÉ DRUŽSTVO NABÍZÍ K PRÁCI I BYTY.
Toto se v kapitalismu nenosí.Jak jsem poznal v několika firmách, kde jsem pracoval a chtěl stejné výhody jako jsme měli my dělníci v socialistických fabrikách,tak mně bylo řečeno NEJSEM SOCIÁLNÍ ZACHRÁNCE ABYCH DĚLNÍKŮM PLATIL NĚCO CO SI NEZASLOUŽÍ.PLATÍM JIM MZDU A TO JIM SNAD STAČÍ.O OSTATNÍ AŤ SE KAŽDÝ SÁM POSTARÁ.

anonym

Lahny, já jsem ti už psal, že bydlíš na nějakém divném místě v této republice. Nemáte práci, nikdo nic nestaví a teď píšeš, že zemědělství je v úpadu. Je tomu asi dva roky, co zem. podnik, který je u nás v městysi, prosperuje, protože i bývalé vedení nedovolilo, aby družstvo zaniklo, nabídlo manželům jak práci, tak i byt a zanedlouho bude další byt k dispozici, protože družstevníci si staví svůj dům. Pokud máš zájem PRACOVAT, přestěhuj se k nám!