dáma z ČR

Dá se sehnat na internetu periodická tabulka podle abecedy?

Nemusí se se jednat o klasickou tabulkou, postačil by mi seznam prvků, podle abecedy a k tomu základní informace př. zkratka a hmotnostní číslo.(vím, že to bylo v tabulkách pro zš, které bohužel nemám k dispozici a v tabulkách po sš, které mám k dispozici nic takového není:(

Nejlepší odpověď
www

Při použití Google se stejnými klíčovými slovy najdeš následující:
P.S: Stačí změnit zadání a výsledek bude jiný 😉

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=pe­riodick%C3%A1+ta­bulka+podle+a­becedy&client=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&

Další odpovědi
Emefej

Periodická tabulka podle abecedy neexistuje, ale abecední seznam všech chemických prvků najdeš v odkazu. Po kliknutí na český název se dozvíš o zvoleném prvku něco málo informací.

Zdroj: http://www.prvky­.com/seznam-prvku.html