SanJay .

Dá se říct, že sokratovská metoda je učení žáků za pomoci otázek?

Nejlepší odpověď
annas

Není to tak černobílé. Mnozíí učitell třeba zkouší tak, že položí otázku, žák odpovídá. Položí další otázku, opět odpvěď žáka.
Další otázka a hotovo.

U sokratovské metody učitel se bude samozřejmě rovněž ptát, žák odpovídat např. že UK byla založena r. 1348. Učitel pokračuje – j kdo, , co se stalo, jak se události vyvíjely, jak by to bylo dnes, další jména atd. Někdo z žáků reaguje,. nevyčerpá třeba všechno, učitel se ptá dál atd.

Sokratovská metoda – rozvíjí dialog mezi učitelem a žákem. Tento typ otázek a dialogu nutí žáka/žáky přemýšet, nejen odříkat naučenou látku, ale kombinovat, dostat se k podstatě problému, od něj k zdánlivě nesouvisející­mu atd.

Žák něco zná, něco nového se doví, ,využívá i starší informace asociace atd.,nebojí se vyslovit svůj názor, učí se komunikovat, přemýšlet, „neodříkává jen naučené“, uvažuje i kriticky. apod.

Je třeba dodržovat určité zásady, nemusí mít každý vždy pravdu, mohlo by to tak být, ale ujasnit si to, připustit,, že je více možností, netrvat jen na svém názoru, mluvit k věci tak, aby i ostatní rozuměli, nebát se vyslovit svůj názor, neurážet atd.

Vl. zk.

Další odpovědi
gecco

Myslíš??
Resp. – myslíš, že tomu tak je?
😉

bolak

Myslíš tohle? > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=519uWuof­SJc