lukas.zmizik

Dá se reklamovat špatně napsaná kniha?

Třeba kniha podávající buď špatné informace, nebo kniha s pravopisnýma chybama?

Nejlepší odpověď
led

Ak pozrieme na pulty s knihami s naivitou bežného čitateľa veríme, že
knihy náučné podávajú dôveryhodné informácie, pri prezretí obsahu u náučných kníh s historickou tématikou nájdem v priemere 1/5 kníh s informáciami zamlčanými, skreslenými, zveličenými.
V beletrii sa nemôžme spoliehať na prísne odbornú spoľahlivosť informácií, je to vlastne umelecké vyjadrenie spisovateľa, ktorý si dielo prispôsobuje svojmu cieľu.
Pravopisné chyby – nemali by byť. Korektúru by naozaj mal robiť človek so znalosťou pravopisu. Ale, nechcem ospravedlňovať, najhoršia oprava, je oprava známeho textu, kde oko vidí chybný znak, ale myseľ si automaticky dopĺňa chýbajúce do celku. (je to ako keď vidíte prichádzať autobus, ešte nevidíte celé číslo, ale mozog signalizuje konkrétny autobus)

„dá se reklamovat špatně napsaná kniha?“
pred kúpou si knihu prezriete, prvotná kontrola,
môžte kúpiť, môžte nekúpiť
reklamácia takejto knihy – ak nesúhlasíte s obsahom, nie ste spokojní s formou – napíšte recenziu, kritiku do médií, pošlite vydavateľovi, autorovi svoj názor, ale reklamovať v predajni, tá za obsah nezodpovedá (okrem obsahu porušujúceho platné zákony), len za neporušenosť knihy.
V prípade knihy s technickými nedostatkami – obrátené strany, chýbajúce strany – takúto knihu reklamujte a žiadajte novú, bez týchto nedostatkov.

PS
Dá se reklamovat špatně psaná otázka a špatná odpověď?

anonym

Led, tady se to dá reklamovat a docela úspěšně-smazáním!

lukas.zmizik

rád se nechám poučit na základě jakého porušení pravidel

led

To nie je reklamácia