opa

Dá se ředit Lepidlo Chemoprén Acetónem?

Nejlepší odpověď
Toruk

Myslím, že spíš toluenem. Ale určitě existuje ředidlo od výrobce chemoprenu speciálně pro Chemoprén.

Další odpovědi
Drap

Aceton se sráží, toulen funguje spolehlivě

Ar

Jeden čas nebylo možné Toluen koupit, jeho prodej byl omezen nebo snad zakázán, tak jsem chemoprén ředil normálně nitrem.Musí se sice déle pomíchávat ,ale nařadit to normálně šlo. Dnes se zase nechá Toluen koupit, ale pokud zrovna dojde nastupuje opět nitro

mosoj

Chemoprém je ředěný nitroředidlem typu C, tedy lidově acetonem. Vyrábí Henkel.
Takže bez obav nitroředidlo tam patří.

Alkaprén ( je vyráběn poze v Matador Bratislava) je ředěn toluenem. Nevím jestli se ještě vyrábí, ale v Čechách byl ještě loni občas k dostání.

V nouzi lze obě ředidla zaměnit, ale lépe si poradí nitroředidlo s toluenem než toluen s nitroředidlem C.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prosim-poradite-kde-koupit-lahev-redidla-pro-potrebu-v-domacnosti