SteimlX

Dá se reálně určit spotřeba elektriky?

mám na mysli cosi-dejme tomu, že by to byla krabička s displayem, kterou napojím do roztrojky, do které mám zapojené PC, monitor a hi-fi.
„krabička“ mi ukáže, že za poslední 2 hodiny provozu jí prošlo např. 5 KWhodin či čeho(omluvte mě, moc nerozumím spotřebě))) a já si ve smlouvě s ČEZ a podobnými najdu, kolik mě taková jednotka stojí a podle toho si jednoduše spočítám co kolik „žere“?
Existuje to, či se to dá lehce vyrobit??

Nejlepší odpověď
mosoj

Vepište odpověď…http://w­ww.heureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=M%C4%9B%C5%99i%C4%­8D%20spot%C5%99e­by%20elektric­k%C3%A9%20ener­gie&m=f&f=8&ut­m_medium=cpc&ut­m_source=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:.heu­reka.cz/&gclid=CI-2utjNlrMCFczHtA­odHVAA7w

Další odpovědi
david22

Ideální je tohle: http://www.al­za.cz/solid-dt22-d180636.htm
Ano, je třeba vědět cena za jednu kWh.
Doplňuji:
oprava – cenu za jednu kWh

jarva

Spotřeba skoro reálná za celou domácnost v určitém období se spočítá odpočtem spotřeby registrované v zájmovém časovém období (hod.,den,týden…) Vašim elektroměrem vynásobenou průměrnou cenou za kWh nebo MWh z vyúčtování za minulé období. Tuto cenu si můžete povýšit o procenta zvýšení ceny, která je signalizována pronásledující období.
Co se týče „krabiček“ měří většinou přesně spotřebu jen žárovek, el. troub, TV apod. Tam, kde s Vám ve spotřebiči něco točí (motorek), tak už to krabička neměří přesně.
Takže lepší je to bytovým elektroměrem. Máte-li zájem o měrení jednotlivých spotřebičů, musíte opět použít elektroměr, který je vyřazený ČEZem a uzpůsobit pro toto měření (zapojení svěřte odborníkovi).
Já na RD si dal práci a počítal dle zprůměrované ceny a vycházelo mi to plus mínus 1.000.-Kč za rok. A mámVT a NT.

Mapel

Lehce lze vyrobit vše, ale musím tomu rozumět a pak je to otázka přesnosti měření..

Tím pádem rukodělnou práci zavrhuji a spolehnu se na profi přístroje. Zde uváděné odkazy na alzu jsou zavádějící. I samotný měřící přístroj má svojí spotřebu a ta uváděna není. Tudíž patří do kategorie orientačních měření.

Odkaz Mosoje a vyjádření Jarvy je už přesnější. U profi přístrojů je udávaná i vlastní spotřeba a proto musím pro podružná měření vybrat ten s nejmenší spotřebou a teď musíš u jednotlivých větví určit předběžnou spotřebu, protože přesnost je dána i rozsahem elektroměrů, kdy na začátku rozsahu je značně velká nepřesnost. Proto se dříve Křižíci nedávali s velkým rozsahem, protože je žárovka neroztočila. Pak si vem třídu přesnosti vsrupního elektroměru. Sečti si tolerance jednotlivých větví a stanov celkovou třídu přesnosti a máš výsledek jaký budeš mít rozdíl s oficiálním měřením a nezapomeň připočítat spotřebu elektroměrů. Takže nic složitého.