Avatar uživatele
SteimlX

Dá se reálně určit spotřeba elektriky?

mám na mysli cosi-dejme tomu, že by to byla krabička s displayem, kterou napojím do roztrojky, do které mám zapojené PC, monitor a hi-fi.
„krabička“ mi ukáže, že za poslední 2 hodiny provozu jí prošlo např. 5 KWhodin či čeho(omluvte mě, moc nerozumím spotřebě))) a já si ve smlouvě s ČEZ a podobnými najdu, kolik mě taková jednotka stojí a podle toho si jednoduše spočítám co kolik „žere“?
Existuje to, či se to dá lehce vyrobit??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4201 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Vepište odpověď…http://w­ww.heureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=M%C4%9B%C5%99i%C4%­8D%20spot%C5%99e­by%20elektric­k%C3%A9%20ener­gie&m=f&f=8&ut­m_medium=cpc&ut­m_source=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:.heu­reka.cz/&gclid=CI-2utjNlrMCFczHtA­odHVAA7w

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
david22

Ideální je tohle: http://www.al­za.cz/solid-dt22-d180636.htm
Ano, je třeba vědět cena za jednu kWh.
Doplňuji:
oprava – cenu za jednu kWh

Upravil/a: david22

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jarva

Spotřeba skoro reálná za celou domácnost v určitém období se spočítá odpočtem spotřeby registrované v zájmovém časovém období (hod.,den,týden…) Vašim elektroměrem vynásobenou průměrnou cenou za kWh nebo MWh z vyúčtování za minulé období. Tuto cenu si můžete povýšit o procenta zvýšení ceny, která je signalizována pronásledující období.
Co se týče „krabiček“ měří většinou přesně spotřebu jen žárovek, el. troub, TV apod. Tam, kde s Vám ve spotřebiči něco točí (motorek), tak už to krabička neměří přesně.
Takže lepší je to bytovým elektroměrem. Máte-li zájem o měrení jednotlivých spotřebičů, musíte opět použít elektroměr, který je vyřazený ČEZem a uzpůsobit pro toto měření (zapojení svěřte odborníkovi).
Já na RD si dal práci a počítal dle zprůměrované ceny a vycházelo mi to plus mínus 1.000.-Kč za rok. A mámVT a NT.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Lehce lze vyrobit vše, ale musím tomu rozumět a pak je to otázka přesnosti měření..

Tím pádem rukodělnou práci zavrhuji a spolehnu se na profi přístroje. Zde uváděné odkazy na alzu jsou zavádějící. I samotný měřící přístroj má svojí spotřebu a ta uváděna není. Tudíž patří do kategorie orientačních měření.

Odkaz Mosoje a vyjádření Jarvy je už přesnější. U profi přístrojů je udávaná i vlastní spotřeba a proto musím pro podružná měření vybrat ten s nejmenší spotřebou a teď musíš u jednotlivých větví určit předběžnou spotřebu, protože přesnost je dána i rozsahem elektroměrů, kdy na začátku rozsahu je značně velká nepřesnost. Proto se dříve Křižíci nedávali s velkým rozsahem, protože je žárovka neroztočila. Pak si vem třídu přesnosti vsrupního elektroměru. Sečti si tolerance jednotlivých větví a stanov celkovou třídu přesnosti a máš výsledek jaký budeš mít rozdíl s oficiálním měřením a nezapomeň připočítat spotřebu elektroměrů. Takže nic složitého.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek