Tristania

Dá se pronajmout nemovitost za „1 kč“ ? Ve vztahu rodiče – děti. Jak je to potom s daní z pronájmu.

Dá se pronajmout nemovitost za „1 kč“ ? Ve vztahu rodiče – děti. Na nemovitost je věcné břemeno a tak se nedá přepsat či darovat. Jde o to, že čekáme potomka a chceme žádat o příspevek na bydlení. Jsem syn a rodičů je dům ve kterém žijeme. Díky
Doplňuji:
nemovitost je v zástavě, nikoli ěcné břemeno. Omlouvám se.

Odpovědi
Pepa25

Moc tomu nerozumím: proč vymýšlíte fiktivní nájemní smlouvu? Přečtěte si podrobně http://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/101/106/3­893.html a zkuste toto: http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/prispevek-na-bydleni/ Důležité je, kolik osob tam má trvalý pobyt, jaké jsou jejich celkové příjmy a jaké jsou náklady na bydlení (může jí i o vlastní nemovitost – o příspěvek požádá vlastník). Pokud vám to vyjde, proč by nemohli žádat rodiče?

ivzez

Žijete v domě sami, nebo v ní žijí i rodiče?
Kolik osob v ní má trvalý pobyt?

Pro příspěvek na bydlení se společně posuzují
všechny osoby, které mají v nemovitosti trvalý pobyt.